Strona główna Dzieje się Kościół błogosławiący parom homoseksualnym zarejestrowany w Polsce

Kościół błogosławiący parom homoseksualnym zarejestrowany w Polsce

Kościół błogosławiący homoseksualistom
zdjęcie: time.com

Oficjalnie zarejestrowano w Polsce Kościół błogosławiący parom homoseksualnym. Reformowany Kościół Katolicki w RP został wpisany do rejestru związków wyznaniowych pod numerem 188.

Reformowany Kościół Katolicki deklaruje się teologicznie jako starokatolicki. Innymi słowy można powiedzieć, że od Kościoła Rzymskokatolickiego różnią się nieuznawaniem papieża jako głowy Kościoła oraz brakiem celibatu. Odrzucają także dogmat o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Ponadto jak sami deklarują wyświęcają na duchownych osoby „niezależnie od płci, narodowości i orientacji seksualnej”. O małżeństwie na ich stronie można m.in. przeczytać: „Reformowany Kościół Katolicki w Polsce, podobnie jak cała Ekumeniczna Wspólnota Katolicka (ECC) oraz bardzo wiele Kościołów na całym świecie, dopuszcza osoby tej samej płci do przyjęcia sakramentu małżeństwa.” Sprawy antykoncepcji podlegają sumieniu wiernych. Co ciekawe mimo tego typu „postępu” są przeciwko aborcji. Uznawane jest siedem pierwszych soborów powszechnych. Ich wspólnoty znajdują się w takich miejscowościach w Polsce jak: Poznań, Zielona Góra, Wrocław, Grudziądz oraz Trójmiasto. Reformowany Kościół Katolicki angażuje się w ruch ekumeniczny.

Słowo Boże nie pozostawia złudzeń, że należy kochać homoseksualistów, ale piętnować ich grzech. Czy Kościół błogosławiący parom homoseksualnym to dobra droga? Czy wypada ten związek wyznaniowy nazywać Kościołem? W każdym razie Biblia nie pozostawia złudzeń co do homoseksualizmu:

„Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.” 1Kor. 6:9-10

źródło: starokatolicy.eu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.