Strona główna Dzieje się Reformowany Kościół Katolicki vs Ziobro ciąg dalszy

Reformowany Kościół Katolicki vs Ziobro ciąg dalszy

Reformowany Kościół Katolicki vs Ziobro
zdjęcie: brandsit.pl

Reformowany Kościół Katolicki, który błogosławi związki jednopłciowe póki co nie zostanie wykreślony z listy związków wyznaniowych.

Nasz portal jako pierwszy napisał o zarejestrowaniu Reformowanego Kościoła Katolickiego jako prawnie działającego związku wyznaniowego w Polsce. Ta podciągająca się pod starokatolicką teologię grupa religijna wzbudza kontrowersje ze względu na błogosławienie parom homoseksualnym. Oczywiście błogosławieństwa czy udzielanie ślubów w tym związku wyznaniowym nie pociągają za sobą żadnych konsekwencji prawnych. W konsekwencji zrobiło się o nich dość głośno w polskich mediach.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podjął działania mające na celu wyrejestrowanie tego związku wyznaniowego. Formalnie mówiło się o niedopełnieniu przez członków związku wyznaniowego przesłania odpowiedniej dokumentacji. Nieformalnie ministrowi miał się nie podobać prodewiancki charakter tejże grupy religijnej.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie mimo nacisków Ziobry wstrzymał wykonanie decyzji MSWiA o wykreśleniu wspólnoty. Decyzja zostało podjęta w wyniku skargi jaką mieli złożyć członkowie tzw. Reformowanego Kościoła Katolickiego. Podjęta decyzja nie oznacza zakończenia sprawy i nie wiadomo jak ostatecznie się zakończy. Wspomniana grupa religijna ma formalnie liczyć ponad 100 osób i 8 wspólnot na terenie kraju.

Reformowany Kościół Katolicki korzystając z wolności słowa może sobie głosić co mu się podoba. Mogą o sobie mówić, iż są chrześcijanami odwołującymi się do tradycji starokatolickich. Nie zmienia to faktu, iż Słowo Boże bezdyskusyjnie potępia czyny homoseksualne uznając je m.in. za grzech, obrzydliwość czy zboczenie.

źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: