Strona główna Dzieje się Ziobro vs tzw. Katolicki Kościół Reformowany

Ziobro vs tzw. Katolicki Kościół Reformowany

Minister Zbigniew Ziobro
zdjęcie: gazetaprawna.pl

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro domaga się wyrejestrowania z listy związków wyznaniowych tzw. Katolickiego Kościoła Reformowanego. Przyczyną tego ma być błogosławienie par jednopłciowych przez tą grupę wyznaniową.

Sprawę rejestracji tzw. Katolickiego Kościoła Reformowanego opisaliśmy jako pierwsi w Polsce. Jest to jedyny zarejestrowany związek wyznaniowy w naszym kraju, który udziela „ślubów” parom jednopłciowym. Oczywiście „śluby” zawierane w tej organizacji nie mają żadnej mocy prawnej i w oczach Boga tego typu praktyka jest obrzydliwością.

Przyczyną wyrejestrowania tzw. Katolickiego Kościoła Reformowanego ma być to, iż reprezentanci tej wspólnoty religijnej mieli nie przedstawić wszystkich wymaganych informacji potrzebnych do rejestracji. Czy w dokumentacji jaką złożyli wierni wspomnianego związku wyznaniowego była mowa o związkach jednopłciowych? Tego póki co nie wiemy. Faktem jest to, że z powodu działalności aktywistów spod znaku tęczy zrobiło się w Polsce gorąco.

Duchowni mniejszościowych związków wyznaniowych mają bardzo podzielone poglądy sprawie działań ministra Zbigniewa Ziobro. Powszechnie zgadzają się z tym, że małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny, a czyny homoseksualne są grzechem. Niemniej jedni mówią, że taka organizacja ze względu na promocję grzechu i pseudochrześcijańskość nie powinna funkcjonować. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że jeśli mamy wolność wyznaniową to państwo nie powinno ingerować w wewnętrzne sprawy jakiegokolwiek związku wyznaniowego. Są zdania, że tego typu mechanizm może być w przyszłości zagrożeniem dla Kościołów mniejszościowych w Polsce.

Czy popierasz w tej sprawie działania Zbigniewa Ziobry?

View Results

Loading ... Loading ...

źródło: onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.