Strona główna Najnowsze Kim Dzong Un w stanie krytycznym?

Kim Dzong Un w stanie krytycznym?

Kim Dzong Un
zdjęcie: theguardian.com
Pojawia się coraz więcej informacji o sytuacji zdrowotnej w jakiej ma znajdować się Kim Dzong Un. Wódz Korei Północnej ma być w stanie wegetatywnym.

Od kilku dni w środkach masowego przekazu pojawiają się informacje o rzekomo złym stanie zdrowia Kim Dzong Una. Północnokoreański dyktator ma znajdować się w bardzo ciężkim stanie po nieudanej operacji. Tutaj pomocy miał udzielić zespół 50 lekarzy z Chin, którzy mieli zoperować jego układ sercowo-naczyniowy. Nie jest tajemnicą, że przywódca KRLD palił dużo papierosów, miał nadwagę i nie ukrywajmy bardzo stresującą pracę. Plotki o problemach zdrowotnych pojawiły się gdy wódz nie pojawił się na obchodach z okazji urodzin swego dziadka Kim Ir Sena.

Korea Północna od wielu lat jest najbardziej prześladującym chrześcijan państwem. Chrześcijaństwo jest tam całkowicie zakazane, zaś znajdujące się tam kilka kościołów pełni funkcje propagandowe dla turystów. Za bycie chrześcijaninem można ponieść śmierć lub być wysłanym do obozu koncentracyjnego. Należy pamiętać, że w tym państwie panuje odpowiedzialność zbiorowa. Za popełnione przestępstwo odpowiedzialność ponosi nie tylko osoba, która złamała prawo, ale także jej rodzina. Niewielu wie, ale Korea Północna była niegdyś bardziej chrześcijańska od sąsiadów z południa. Sam Pjonjang nazywano „Jerozolimą Wschodu”. Ponadto dziadek Kim Ir Sena był anglikańskim pastorem, zaś jego matka również aktywnie działała w Kościele (niektóre źródła podają, że była nawet diakonisą).

Śmierć Kim Dzong Una nie musi oznaczać, że sytuacja chrześcijan i samych Koreańczyków w tym kraju się polepszy. Nie brakuje poglądów, iż wspomniane informacje o złym stanie zdrowia czy śmierci dyktatora to zwykłe kłamstwa. Według agencji Reutera sytuacja zdrowotna wodza poprawiła się i w ciągu kilku dni ma się znów publicznie pokazywać. Bez względu na to w jakim stanie obecnie znajduje się Kim Dzong Un należy się modlić za Koreę Północną i jej mieszkańców.

Jakie skutki mogłaby przynieść śmierć komunistycznego tyrana i kto miałby przejąć władzę tłumaczy na swym kanale Emil Truszkowski. Bardzo często jako turysta odwiedza Koreę Północną i nagrywa interesujące filmy na temat tego państwa.

źródło: fakt.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: