Strona główna Najnowsze Holandia: Udawali homoseksualistów by dostać azyl

Holandia: Udawali homoseksualistów by dostać azyl

Ugandyjczycy udawali homoseksualistów
zdjęcie: futurity.org

Uchodźcy z Ugandy przybywający do Holandii udawali homoseksualistów by w tym kraju przyjęto ich jako uchodźców.

Jak podaje polsatnews.pl Ugandyjczycy przybywający do Holandii kłamali na temat swej orientacji seksualnej. Robili to by uzyskać status uchodźcy, gdyż za czyny homoseksualne w Ugandzie grozi nawet kara dożywocia. Można zostać skazanym na kilka lat więzienia za samo promowanie homoseksualizmu. Władze tego państwa swego czasu rozważały nawet karanie śmiercią za kontakty homoseksualne.

Holenderski urząd imigracyjny przeprowadził dochodzenie w sprawie 200 pozytywnie rozpatrzonych wniosków złożonych w latach 2014-2017 przez obywateli Ugandy deklarujących homoseksualizm. Śledztwo wszczęto po uzyskaniu informacji, z których wynika, iż spora część Ugandyjczyków, którym przyznano azyl nie jest homoseksualistami. Zeznania złożyło kilku obywateli Ugandy, którzy oznajmili, że ich znajomi udawali homoseksualistów. Co ciekawe ze wszczętego śledztwa wynika, iż imigranci mieli być specjalnie szkoleni w tym jak udawać geja lub lesbijkę.

Cofnięcie pozwoleń na pobyt w Holandii jest praktycznie niemożliwe, gdyż śledczy musieliby zbadać orientację przybyszów. Ponadto zawsze mogą oni zadeklarować biseksualizm. Szacuje się, że problem może dotyczyć nawet kilkuset przybyszów, gdyż nie zbadano przypadków po 2017 roku. Holenderskie Ministerstwo Sprawiedliwości póki co odmawia komentarza w tej sprawie.

źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: