Strona główna aborcja Aborcja eugeniczna nielegalna w Polsce

Aborcja eugeniczna nielegalna w Polsce

Aborcja eugeniczna jest nielegalna
zdjęcie: sensoryacademicsolutions.com

Aborcja eugeniczna jest nielegalna z Konstytucją orzekł Trybunał Konstytucyjny. 95% legalnych aborcji dokonywano z przesłanek eugenicznych.

Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok, z którego wynika, iż morderstwo prenatalne z przesłanek eugenicznych jest w Polsce sprzeczne z Konstytucją. Oznacza to, iż nie będzie można legalnie mordować dzieci z powodu wad fizycznych czy podejrzenia o chorobę. 95% legalnych aborcji stanowiły właśnie aborcje z przyczyn eugenicznych. Blisko 1/3 z nich to były morderstwa z powodu samego podejrzenia dziecka o występowanie zespołu Downa.

Wniosek dotyczący tej sprawy po raz pierwszy trafił do Trybunału Konstytucyjnego trzy lata temu. Z powodu zakończenia kadencji parlamentu uległ on dyskontynuacji. Kolejny raz trafił on do Trybunału Konstytucyjnego w 2019 roku. Został złożony przez 119 posłów PiSu, PSL-Kukiz’15 i Konfederacji.

W lewicowych mediach można zaobserwować smutek i agresję. Pojawiają się takie hasła jak: „piekło kobiet”, „średniowiecze”, „katolicki zaścianek” czy „wyrok na kobiety”. Podobne określenia znajdziemy u lewicowych polityków. Obrońcom życia poczętego udało się wywalczyć to, iż aborcja eugeniczna jest nielegalna. Niemniej zapowiadają, że ciągle będą walczyć o całkowity zakaz aborcji w Polsce. Środowiska prawicowe mają z czego się cieszyć. Poniżej nagranie z świętującą wynik orzeczenia Kają Godek.

źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.