Strona główna aborcja Szwedzka minister chce refundacji aborcji dla Polek

Szwedzka minister chce refundacji aborcji dla Polek

Szwedzka minister chce refundacji aborcji dla Polek
zdjęcie: steamcommunity.com

Szwedzka minister ds. równości płci Åsa Lindhagen chce by szwedzcy podatnicy refundowali polskim kobietom aborcję.

Szwedzka Partia Zielonych w regionie Skanii zaproponowała by państwo refundowało Polkom aborcję. Za tym pomysłem z entuzjazmem opowiada się również szwedzka minister ds. równości płci Åsa Lindhagen. Zresztą wcześniej sama wyszła z podobnym pomysłem. Jest to reakcja wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, iż tzw. aborcja z przesłanek eugenicznych jest w Polsce sprzeczna z obowiązującą Konstytucją.

„Szwedki po długiej i upartej walce uzyskały prawo do swego ciała chronionego prawem. Ale nie zawsze tak było. Jeszcze nie tak dawno sytuacja była odwrotna. W latach 60′ tysiące Szwedek przyjeżdżało do Polski, gdzie aborcja była wówczas legalna. Teraz nadszedł czas byśmy się odwdzięczyli – powiedziała liderka Szwedzkiej Partii Zielonych w regionie Skanii Mätta Ivarsson.

Partia Zielonych na posiedzeniu zarządu regionalnego Skanii wyszła z propozycją skierowana do rządu by państwo finansowało Polkom aborcję. Aborcja dla Polek miałaby być wykonywania w regionie Skanii, który znajduje się blisko Polski.

„W Polsce sprawa wysunęła się teraz na pierwszy plan. To kraj nam bliski i chcemy wywrzeć presję na jego rząd, gdyż Szwecja uważa, że ​​to ograniczenie jest niedopuszczalne” – dodała Mätta Ivarsson.

Nasz komentarz:

Jako chrześcijański portal pragniemy zwrócić uwagę, iż dziecko w łonie kobiety to nie jest jej ciało. Aborcja jest morderstwem niewinnej istoty. Ponadto niech pani Ivarsson zajmie się swoim „postępowym” państwem, w którym nie brakuje gwałtów, morderstw, napadów i wojen gangów.

źródło: svt.se

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: