Strona główna Najnowsze Kim jest Duch Święty?

Kim jest Duch Święty?

kim jest Duch Święty?

Duch Święty w dzisiejszym świecie jest odbierany na bardzo różne sposoby. Nieraz jest oceniany bardzo błędnie. Nie jednokrotnie, ludzie wierzący obdzierali Go z Jego tożsamości, z tego kim na prawdę jest. Błędne zrozumienie tego kim On jest, może totalnie zatrzymać naszą drogę z jako chrześcijan. Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie: kim jest Duch Święty?

Jezus, jak czytamy w słowie Bożym, obiecał swoim uczniom, że kiedy odejdzie do Ojca to przyśle im pocieszyciela (Jan 14,16-17). On nawet powiedział że lepiej będzie dla uczniów, jeżeli On (Jezus) odejdzie, ale przyjdzie do nich Jego Duch (Jan 16,7). Przed swoim odejściem, wyraźnie nakazał żeby nawet nie ruszali się z miasta, zaprzestając swojej służby, dopóki nie zejdzie na nich moc z nieba (Dzieje Apostolskie 1,4-5).

Jezus bardzo podkreślał powagę sytuacji. Wskazuje na to że bez Ducha Świętego chrześcijanie nie są w stanie wykonywać woli Ojca. Pokazuje że bez Ducha Świętego są bez bronni wobec nieprzyjaciela. Piotr który zarzekał się że kocha Jezusa, a później wyrzekł się go trzy razy w obliczu zagrożenia, jest świetnym przykładem. Piotr przed wylaniem Ducha Świętego był strachliwym człowiekiem, a w dniu kiedy otrzymał moc z nieba, zaczął odważnie głosić z mocą i przyniósł pierwsze owoce po odejściu Jezusa.

Kim jest Duch Święty?

Kim jest Duch Święty? Jest on trzecią osobą Boga. Jest on „Bogiem z nami”, kimś kto ma nas prowadzić w absolutnie każdym momencie życia. To On wskrzesił Jezusa z martwych i to On prowadził Jezusa w Jego ziemskiej służbie. Jezus zaczął swoją służbę dopiero po tym jak Duch Święty zstąpił na Niego. Będąc na ziemi, zrezygnował ze swojej Bożej czci, aby pokazać nam jak mamy żyć – stał się człowiekiem i pierwsze co pokazał to to, że bez Ducha Świętego nie damy rady.

Duch Święty jest cudownym darem z nieba. To On objawia nam co jest zapisane na kratach biblii i to On ożywia dla nas to zapisane słowo Boże. Nikt nie będzie w stanie zrozumieć słowa Bożego jeżeli Duch Święty mu tego nie objawi (Ewangelia Mateusza 11,25-26). Możemy znać literalnie biblie na pamięć jak faryzeusze i nie rozpoznać Boga, tak jak oni, kiedy ukrzyżowali Jezusa.

ZOBACZ TAKŻE: Skąd wiemy że Bóg chce uzdrowić każdego?

Na temat Ducha Świętego naucza wielu znanych pastorów. Między innymi Pastor Jakub Kamiński z kościoła NoF Church. Nauczał między innymi o tym jak sprowadzać Bożą obecność w kościele, lub o tym jak być prowadzonym przez Ducha Świętego. Jedno z Jego nauczań o tym kim jest Duch Święty, można odsłuchać tutaj.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.