Strona główna Najnowsze Skąd wiemy że Bóg chce uzdrowić każdego?

Skąd wiemy że Bóg chce uzdrowić każdego?

Bóg chce uzdrowić każdego

Dzisiejszy kościół bardzo często zmaga się z problemem chorujących chrześcijan. Wierzący ludzi nie tylko chorują, ale również umierają na różnego rodzaju choroby. Chrześcijanie przestali wierzyć że Bóg chce uzdrowić każdego. Kiedy czytamy chociażby ewangelie, widzimy totalny triumf Jezusa i ludzi którzy należeli do Niego, nad chorobami i innymi dziełami diabła.

Wszystko zaczęło się kiedy szatan powtórzył swoją zagrywkę z ogrodu eden. Podstępem wstrzyknął w chrześcijańską teologię pewien znak zapytania. Ludzie zaczęli o uzdrowieniu mówić „Bóg mnie uzdrowi, jeżeli to jest Jego wolą”. Na pozór możemy stwierdzić że takie twierdzenie jest całkowicie biblijne, natomiast ono dostarcza nam cały zestaw wątpliwości co do tego, czy w ogóle Bóg chce naszego uzdrowienia.

Ponadto, chrześcijanie przestali patrzeć na wersety które dobitnie przekonują nas o tym jaka jest wola Boża. Zaczęli natomiast mówić o sytuacji Pawła który pisał o swoim cierniu, lub Tymoteusza, który miał problemy z żołądkiem. W ten sposób i tymi dwoma przypadkami zaczęto usprawiedliwiać całą masę chorób w kościele. Diabeł zaczął się panoszyć i zabijać korzystając z braku wiary w ludziach.

„Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni” Izajasza 53:5

Sam fakt porównywania Pawła, który był niesamowitym Bożym mężem, do ludzi w kościołach którzy nie mają aż tyle wiary, jest błędem. Bóg czynił przez Apostoła Pawła niesamowite rzeczy. My dzisiaj znamy takie dzieła tylko z opowieści, gdzieś tam daleko na świecie. W listach czytamy że ten cierń pomagał Pawłowi trzymać się z dala od pychy ponieważ miał potężną służbę.

„Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił.” Koryntian 12:7

Skąd wiemy że Bóg chce uzdrowić każdego?

Jezus podczas swojej służby pokazał nam że Bóg chce uzdrowić każdego. Poprzez Jego życie mamy wzór którego powinniśmy się trzymać. Absolutnie każda osoba która przyszła do Jezusa po uzdrowienie, otrzymała je. Natomiast jedyne powody które Jezus wskazał jako przyczynę braku działania Bożej mocy, to brak wiary!

Dzisiaj widząc służbę wielu ludzi na świecie, możemy widzimy że Bóg jest wierny obietnicom które dał nam przez swoje słowo. M.In Todd White poprzez swoją służbę, pokazuje nam jak chodzić w wierze i doświadczać wypełnienia Bożych obietnic.

ZOBACZ TAKŻE: Boże nawiedzenie na uniwersytecie Absury

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.