Strona główna Dzieje się Antychrześcijański protest w Jerozolimie

Antychrześcijański protest w Jerozolimie

Protest Żydów w Jerozolimie

W Jerozolimie doszło do antychrześcijańskich wystąpień w okolicy Ściany Płaczu. Zgromadzeni tam chrześcijanie zostali opluci.

W dniu Zesłania Ducha Świętego zgromadziła się większa liczba chrześcijan w pobliżu Ściany Płaczu. Nie spodobało się to żydowskim ekstremistom, którzy skandowali antychrześcijańskie hasła. Część wyznawców Jezusa została opluta. Niektórzy z protestujących wobec chrześcijańskich modlitw zostali aresztowani przez policję.

Wydarzenie „Pentecost 2023 – Globalny Dzień Modlitwy za Jerozolimę i Narody” zgromadziło wielu chrześcijan, którzy modlili się za Jerozolimę i Żydów. Ponadto modlono się by Ewangelia dotarła do jak największej liczby narodów. Dodatkowo pieśniami wielbiono Boga.

W konsekwencji grupa ortodoksyjnych aktywistów żydowskich wzięła udział w proteście wobec tego wydarzenia. Niektórzy z protestujących wyzywali i opluwali zgromadzonych chrześcijan. Według „Israel Today”, uczestnicy trzymali napisy wskazujące na powody protestu m.in. zniszczenie w 70 roku przez Rzym Drugiej Świątyni i Holokaust.

Jeden z napisów głosił: „Nie zapomnieliśmy naszej świątyni zniszczonej przez Rzym, ani ekwiwalencji w Hiszpanii i wszystkich pogromów. Nie zapomnieliśmy całego przelewu krwi, ani sześciu milionów zamordowanych w Holokauście. Teraz wróciliśmy do naszego kraju i modlimy się przy pozostałościach świątyni, która wkrótce zostanie odbudowana. Prosimy, szanujcie uczucia narodu żydowskiego i odprawiajcie swoje chrześcijańskie ceremonie w swoich kościołach, a nie tutaj”.

Pośród uczestników protestu był ultra-ortodoksyjny rabin Zyi Thau – duchowy przywódca prawicowej partii Noam Party i Arieh King – zastępca burmistrza Jerozolimy. Ten ostatni porównał misyjną działalność chrześcijan do radykalnego terroryzmu islamskiego. Poniżej nagranie z zajścia.

źródło: chrzescijanin.pl

ZOBACZ TAKŻE:

ZAKAZ SZERZENIA CHRZEŚCIJAŃSTWA W IZRAELU – JEST PROJEKT USTAWY
KRÓL JORDANI BRONI CHRZEŚCIJAN PRZED IZRAELEM
LICZBA CHRZEŚCIJAN W IZRAELU ROŚNIE
TRUMP: EWANGELICZNI CHRZEŚCIJANIE KOCHAJĄ IZRAEL BARDZIEJ NIŻ ŻYDZI
W ŻYDOWSKIM MUZEUM SZYDZONO Z JEZUSA
ZDEWASTOWANO CHRZEŚCIJAŃSKI CMENTARZ W JEROZOLIMIE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: