Strona główna Najnowsze Unia Europejska – projekt komunisty Spinellego

Unia Europejska – projekt komunisty Spinellego

Unia Europejska - projekt komunisty Spinelliego

Do niedawna funkcjonowała teoria spiskowa, która głosiła, iż Unia Europejska jest projektem komunisty Spinellego. Obecnie nie ma wątpliwości, że to prawda.

Po pierwsze kim był Altiero Spinelli? Był on włoskim komunistą, którego najbardziej znanym dziełem jest Manifest z Ventotene. Co ciekawe będąc komunistą krytykował stalinizm za co wydalono go z Partii Komunistycznej. Ponadto w 1943 roku założył Europejski Ruch Federalistyczny mający na celu utworzenie federacji państw europejskich. W 1979 roku został wybrany w wyborach na posła do Parlamentu Europejskiego. W słynnym Manifeście z Ventotene postulował m.in.:

  • zjednoczenie państw europejskich w jedno scentralizowane super-państwo;
  • zniesienie dotychczasowych granic oddzielających państwa;
  • wspólną europejską armię;
  • utworzenie z czasem ogólnoświatowego rządu.
JEDNO SUPER-PAŃSTWO

Spinelli opowiadał się za stworzeniem z Europy jednego państwa. By do tego doprowadzić miały zostać zniesione granice między państwami, a rola rządów państw narodowych miała być stopniowa osłabiana. Zmiany te mają być wprowadzane metodą małych kroków. Oto kilka cytatów potwierdzających jak miałoby to wyglądać:

„Kwestia, która musi być rozwiązana jako pierwsza, bo bez niej wszelki postęp w innych dziedzinach będzie jedynie pozorny, to zniesienie podziału Europy na suwerenne państwa narodowe.”

„Ale spośród stopniowo rosnącej grupy sympatyków do ruchu należy rekrutować tylko tych, którzy uznali i przyjęli europejską rewolucję za główny cel swojego życia. Dzień po dniu, z dyscypliną działania powinny być prowadzone; ich stałe i efektywne bezpieczeństwo powinno być zapewnione dyskretnie, nawet w sytuacjach najgroźniejszych konfliktów prawnych.”

„Aby odpowiedzieć na nasze potrzeby, europejska rewolucja musi być socjalistyczna, to znaczy, mieć za cel wyzwolenie klasy robotniczej i stworzenie dla niej bardziej humanitarnych warunków życia.”

Prywatna własność ma być likwidowana, ograniczana, korygowana albo rozszerzana w zależności od sytuacji, nie zaś dogmatycznie, dla zasady.”

LIKWIDACJA ARMII PAŃSTW NARODOWYCH

Aby zlikwidować państwa narodowe konieczna jest likwidacja armii podlegających danym państwom. Naturalnie nowe superpaństwo będzie potrzebowało swojej własnej armii. O realizacji tego postulatu otwarcie mówią tacy politycy jak Merkel czy Macron. Małym krokiem w tym kierunku jest tzw. ustawa 1066. Na jej mocy funkcjonariusze obcych państw mogą podejmować interwencję używając ostrej amunicji. Oto co głosi manifest:

„Już teraz należy kłaść fundamenty ruchu będącego w stanie zmobilizować wszystkie siły do stworzenia nowego organizmu który będzie największą kreacją, całkowicie nową w dziejach Europy; w celu ustanowienia stabilnego państwa federalnego z europejskimi siłami zbrojnymi zamiast armii narodowych; złamania autonomii ekonomicznej będącej szkieletem reżimów totalitarnych; który będzie miał wystarczające środki, aby zapewnić realizację wspólnego porządku przez poszczególne państwa, jednocześnie gwarantując każdemu z nich autonomię, potrzebną do swobodnego wyrażania i rozwoju życia politycznego zgodnie z indywidualnymi cechami różnych narodów.”

OGÓLNOŚWIATOWY RZĄD

Z Biblii wiemy, iż władzę nad światem obejmie Antychryst stojący na czele globalnego rządu. Czy Spinelli wspominał coś o ogólnoświatowym rządzie? Zajrzyjmy do jego manifestu:

„Kiedy przekroczony zostanie horyzont Starego Kontynentu i wszystkie narody świata zaakceptują wielką wizję wspólnego działania, to Federacja Europejska będzie jedyną możliwą gwarancją pokojowej współpracy z amerykańskimi i azjatyckimi narodami; upłynie wiele czasu zanim jedność całego globu stanie się możliwa.”

„Nadszedł czas kiedy trzeba już wiedzieć jak pozbyć się starych obciążeń, jak przygotować się na nowy, nadchodzący świat, który będzie w dużym stopniu odmienny od tego, co mogliśmy sobie wyobrazić.”

PODSUMOWANIE

Nie brakuje naiwnych, którzy twierdzą, iż Unia Europejska nie jest zaplanowana przez Spinellego. Wszelkie podobieństwa mają być przypadkiem. Jeśli tak jest to proponuję znaleźć odpowiedzi na pytania:

  • Czemu w Parlamencie Europejskim otwarcie działa Grupa Spinelli? Jako ciekawostkę dodam, iż należy do niej czterech polskich unioposłów. Oto oni: Lidia Geringer de Oedenberg, Danuta Hübner, Lena Kolarska-Bobińska i Róża Thun und Hohenstein.
  • Czemu jeden z budynków Parlamentu Europejskiego nosi imię Altiero Spinellego?
  • Czemu 22 sierpnia 2016 roku tacy politycy jak Merkel, Hollande i Renzi złożyli kwiaty na grobie komunisty Spinellego? Nagranie z wydarzenia poniżej.

Oczywiście wydarzenia związane z utworzeniem ogólnoświatowego rządu są precyzyjnie opisane przez Biblię. Zachodzące zmiany nie powinny nas zaskakiwać. Przypominamy, iż Słowo Boże opowiada się za państwami narodowymi. Naucza nas ono: „Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania.” Dz. 17:26. Dziwić mogą sympatie niektórych chrześcijan do Unii Europejskiej, która nie tylko utrudnia nam życie, ale także sprzeciwia się Bożemu porządkowi. Treść Manifestu z Ventotene można przeczytać klikając TUTAJ.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.