Strona główna Dzieje się Cyryl I: Śmierć podczas służby wojskowej zmywa wszystkie grzechy

Cyryl I: Śmierć podczas służby wojskowej zmywa wszystkie grzechy

Cyryl Szatan

Władimir Michajłowicz Gundiajew zwany Cyrylem I stwierdził, iż śmierć na służbie wojskowej zmywa wszystkie grzechy.

Patriarcha Cyryl I podczas nabożeństwa, które odbyło się w Moskwie oznajmił, iż śmierć podczas służby wojskowej zmywa wszystkie grzechy. Ponadto agent KGB porównał ofiarę żołnierzy do ofiarowania Jezusa Chrystusa. Z jednej strony powiedział: „Wiemy, że dziś wielu ludzi ginie na polach wojen międzywyznaniowych. Kościół modli się o jak najszybsze zakończenie tej walki, aby jak najmniej braci zabijało się wzajemnie w tej bratobójczej wojnie.” Niemniej do tego dodał: „Jednocześnie Kościół rozumie, że jeśli ktoś, kierowany poczuciem obowiązku, potrzebą wypełnienia przysięgi, pozostaje wierny swojemu powołaniu i ginie w trakcie wykonywania obowiązków wojskowych, to z pewnością popełnia akt równoznaczny z poświęceniem. Poświęca się dla innych. I dlatego wierzymy, że ta ofiara obmywa wszystkie grzechy, które człowiek popełnił.” Poniżej fragment nagrania.

Nie jest żadną tajemnicą to, iż Rosyjska Cerkiew Prawosławna jest silnie związana z władzami rosyjskimi. Na szczęście nie wszystkim prawosławnym podobają się działania Cyryla. Dla przykładu wiele ukraińskich parafii odłącza się od Patriarchatu Moskiewskiego do Kościoła Prawosławnego Ukrainy. Tu warto zwrócić uwagę na to, iż Kościół Prawosławny Ukrainy został uznany przez patriarchaty: konstantynopolitański, aleksandryjski, grecki i cypryjski. Co ciekawe Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny nadal nie uznaje kanoniczności Kościoła Prawosławnego Ukrainy. Tutaj dużo wyjaśnia to, iż na czele polskiego prawosławia stoi biskup Sawa (Michał Hrycuniak), który współpracował w czasach PRL-u ze Służbą Bezpieczeństwa.

Praktyka jakiej dopuścił się Cyryl I nie jest niczym nowym w szeroko rozumianym chrześcijaństwie. Już wcześniej rycerstwo, które miało ruszyć na krucjaty otrzymywało odpust zupełny. Tu każdy powinien zadać sobie pytanie, czy warto trwać w organizacjach religijnych, które dopuszczały i dopuszczają się takiego zafałszowania Ewangelii. Tego typu wierzenia mają więcej wspólnego z Koranem niż Słowem Bożym. Biblia wyraźnie mówi jak można być zbawionym:

„Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.” J. 3:16

źródło: tvp.info

ZOBACZ TAKŻE:

PATRIARCHA CYRYL I: CERKIEW SIĘ NIE MYLI
239 UKRAIŃSKICH PARAFII ODERWAŁO SIĘ OD PATRIARCHATU MOSKIEWSKIEGO
PUTIN PORÓWNUJE KOMUNIZM Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM
DELEGALIZACJA ŚWIADKÓW JEHOWY W ROSJI

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.