Strona główna Dzieje się Marek Uglorz odprawił tęczowe nabożeństwo

Marek Uglorz odprawił tęczowe nabożeństwo

Pastor Marek Uglorz i nabożeństwo dla LGBT
zdjęcie: screen z https://www.youtube.com/watch?v=6lxgGNzD-Lo

Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy zorganizowali „nabożeństwo”, na którym usłużył ewangelicki duchowny Marek Uglorz.

W sieci pojawiło się nagranie pokazujące etiudę teatralną pt. „Trans Dzieci Boga” oraz fragmenty „nabożeństwa”, gdzie przemawiał Marek Uglorz będący formalnie luterańskim pastorem. Samo określenie „trans dzieci Boga” jest absurdalnym oksymoronem. Dziećmi Boga według Biblii mogą jedynie nazywać się ci, którzy przyjęli do serca Jezusa (Jan. 1:12). Ci, którzy nie przyjęli Jezusa są dziećmi diabła (1J. 3:8-9). Praktyki homoseksualne i transseksualizm nie są do pogodzenia ze Słowem Bożym i są grzechem (3M 18:22 i 5M. 22:5). Niemniej tacy ludzie zawsze mogą się nawrócić i skorzystać z Bożej Łaski.

W swoim nauczaniu Marek Uglorz zwracał uwagę na to czym jest tolerancja. Potem odniósł się do kwestii tego czym jest miłość. Z jego nauczania można było wywnioskować, że chrześcijanie powinni… dążyć do jedności ze światem: „W tolerancji w automatyczny niemalże sposób (bo tak jesteśmy ukształtowani) pojawia się podział. Czyli pojawia się jakby na zewnątrz nas coś co jesteśmy skłonni ścierpieć, wytrzymać, przyznać temu prawo do tego, że jest, no skoro już jest, ale najlepiej żeby jak najszybciej przeminęło. Czyż nie w ten sposób tolerujemy siebie w autobusie, w miejscu pracy, w szkole, w rodzinach, w kościołach? Czy nie w ten sposób traktuję Kościół i drugi Kościół? Naród i drugi naród? Nie zbliżamy się do jedności.” Na samym końcu nagrania można było obejrzeć praktykę umywania nóg.

Tu warto zwrócić uwagę, że sam Jezus mówił, iż Ewangelia będzie dzielić ludzi (Mt. 10:34-36). Jezus nigdzie nie dążył do jedności chrześcijan z grzesznym światem. Samo słowo „święty” z hebrajskiego qodesz oznacza człowieka oddzielonego. Świętym jest człowiek oddzielony od grzesznego świata dla Boga. Chrześcijanin nie może być jednością z ludźmi grzesznymi (2Kor. 6:14-17). Dodatkowo Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy na swym profilu na Facebooku wspomniało: „Ponadto zwracamy uwagę, że wśród Osób LGBTQ+, są Osoby wierzące”. Szatan również wierzy w Boga. Natomiast z wiarą chrześcijańską idzie posłuszeństwo Bogu w tym zerwanie z grzechem. Należy tu rozumieć także grzech homoseksualizmu i transseksualizmu. Sama czysto intelektualna wiara w istnienie Boga nie zbawia.

Jeśli już mowa o homoseksualizmie i transseksualizmie to czy w tym nauczaniu odnoszono się do tego co w tych tematach mówi Pismo Święte? Ta kwestia została przemilczana. Biblia wśród ludzi, którzy nie odziedziczą Królestwa Bożego wymienia m.in. homoseksualistów (1Kor. 6:9). Chrześcijańska miłość polega na tym by głosić Jezusa i zachęcać do zerwania z grzechem. Jeśli to nie występuje to nie ma tu mowy o chrześcijańskiej miłości. Co więcej homoseksualizm jest tragiczny w skutkach czego przykładem wśród homoseksualnych mężczyzn jest przeogromna nadreprezentacja chorych na HIV lub AIDS. Poniżej nagranie z wydarzenia:

Co ciekawe Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy promuje kolejne wydarzenie z udziałem Marka Uglorza obok… masażu dźwiękiem misami tybetańskimi. Ponadto pomiędzy nauką rekolekcyjną, a „nabożeństwem” odbędą się warsztaty z dźwiękoterapii.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Od wielu lat w krakowskiej parafii regularnie odbywają się „nabożeństwa” dla homoseksualistów czy osób transseksualnych. Naturalnie nie ma co liczyć by usłyszeć tam, iż homoseksualizm jest grzechem. Niestety Kościół Ewangelicko Augsburski idzie drogą swych zachodnich odpowiedników zaczadzonych marksizmem kulturowym. Zwiedzenie tutaj jest typowe. Najpierw mamy do czynienia z ekumenizmem np. z Kościołem Katolickim, potem kobiety zostają duchownymi, a na końcu mamy do czynienia z akceptacją grzechu homoseksualizmu itd. W konsekwencji tego typu „Kościoły” masowo tracą wiernych co świetnie widać na przykładzie polskich luteran. Ludzie nie będą szukać Boga w miejscach, gdzie głosi się głupoty.

Luteranie w Polsce
Wg danych GUS KEA od początku lat 90′ stracił prawie 40000 wiernych.
Wg danych GUS KEA w ciągu 18 lat stracił ponad 25000 wiernych

Jak powinna wyglądać chrześcijańska miłość wobec osób homoseksualnych i transseksualnych? Na naszym portalu w tym temacie świetny artykuł napisał zielonoświątkowy pastor Piotr Kirklewski, do którego link jest niżej:

Pastor Kirklewski – Chrześcijaństwo a homoseksualizm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: