Strona główna Najnowsze Danielak: Chrześcijaństwo a wiara w UFO

Danielak: Chrześcijaństwo a wiara w UFO

UFO i chrześcijaństwo

UFO jest tematem, który cieszy się popularnością na całym świecie. Czy chrześcijanin może wierzyć w życie na innych planetach?

Na temat kosmitów powstaje wiele filmowych produkcji, które cieszą się dużą popularnością. Bardzo często przedstawia się przybyszów z innych planet jako tych, którzy chcą podbić Ziemię. Ponadto nie brakuje ludzi z różnych państw, którzy twierdzą, iż widzieli latające pojazdy kosmitów, a nawet mieli mieć z nimi bezpośredni kontakt. Czy na innych planetach istnieje życie?

Pisząc ten tekst zdaję sobie sprawę, że nie każdy się ze mną zgodzi. Osobiście nie wierzę w istnienie kosmitów, a nawet twierdzę, że wiara w ich egzystencję może stanowić zagrożenie dla wiary. Wielu chrześcijan może powiedzieć: „Biblia nie neguje istnienia życia na innych planetach”. Jakby nie patrzeć mają rację. Są chrześcijanie, którzy twierdzą, iż Bóg stworzył życie na innych planetach. Tylko tutaj z perspektywy wiary pojawiają się pytania: Czy kosmici mieli odpowiedników Adama i Ewy? Czy kosmici są zdolni do popełnienia grzechu? Czy Jezus umarł za kosmitów? Jak na kosmitów należy spoglądać? Jaką mają relację z Bogiem? Czy jak człowiek (posiadający ducha, duszę i ciało) są stworzeni na obraz i podobieństwo Boga? A może do kosmitów powinniśmy podchodzić jak do zwierząt? Czy kosmita może być opętany przez demony? Czy kosmici będą w niebie lub piekle?

Po drugie czemu UFO działa potajemnie i objawia się niewielkiej grupie ludzi? Dlaczego zwykle pojawia się na odludziu przy jakiś farmach, a nie przeleci np. nad stadionem pełnym ludzi bądź Białym Domem w Waszyngtonie? Czemu nie chcą nawiązać z nami bezpośredniego kontaktu, z którego byłyby różne korzyści jak np. wymiana wiedzy i technologii? Z jakiegoś powodu do tego nie dochodzi. Dlaczego akurat teraz UFO ma się tak często objawiać, a nie było tego w czasach średniowiecza? Przy tych wszystkich relacjach zawsze należy pamiętać, że komuś może się wydawać, iż widzi UFO, a obserwuje np. drona. Nie brakuje także ludzi, którzy kłamią bądź mają halucynacje.

Niemniej wobec niektórych relacji ciężko obejść obojętnie. Ludzie różnych kultur, wyznań, ras, narodów często spotkania z obcymi opisują dość podobnie. Spójność ta może wynikać z obrazu obcych powszechnego w popkulturze rozprzestrzenionego na całym świecie. Z drugiej strony za te tajemnicze wydarzenia mogą odpowiadać…demony podszywające się pod przybyszów z kosmosu.

Wielu teologów badających doświadczenia związane z UFO dochodzi do wniosku, iż mają one charakter demoniczny. Przy tych doświadczeniach ludzie często mają nieprzyjemne odczucia, którym towarzyszy niepokój. Sami kosmici mają miewać zdolność materializowania i dematerializowania się. Potrafią łamać prawa fizyki. Przemieszczają się niezwykle szybko, lewitują. Mogą się komunikować poprzez telepatię czy nawet… porwać lub owładnąć ciało osoby, z którą mają styczność. Warto zauważyć, że niekiedy wiara w UFO zaczyna mieć cechy parareligii, a nawet pojawiają się sekty nawiązujące do kosmitów.

Tego typu działania są zwodzące dla ludzi. Ta diabelska taktyka nie musi być czymś nowym. Tu warto zwrócić uwagę, iż wielu ludzi w przeszłości miało widywać statki widmo, które może są zakłamanymi legendami bądź były one projekcją złych sił duchowych by siać mętlik w ludzkich umysłach. Tajemnicze kręgi w zbożach powstawały już w XVII wieku. Szatan niekoniecznie musi w objawieniach podszywać się pod aniołów, Maryję czy Jezusa. Pamiętajmy, iż jest ojcem kłamstwa i istotą bardzo inteligentną. Ponadto nie brakuje teorii spiskowych, iż UFO ma odegrać rolę w zwiedzeniu ludzi u końcu czasów. Możliwe, iż samo pochwycenie Kościoła będzie tłumaczone przez rządy działaniem kosmitów. Na koniec pragnę podsumować artykuł dwoma fragmentami Słowa Bożego:

„Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!” Ga 1:8

„Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.” 1J 4:1

ZOBACZ TAKŻE

CAŁA PRAWDA O OBJAWIENIACH FATIMSKICH
DZIENNICZEK FAUSTYNY KOWALSKIEJ KONTRA BIBLIA
CZY ZA POWSTANIE ISLAMU ODPOWIADA SZATAN?
UWAGA NA OBJAWIENIA CZESŁAWY POLAK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: