Strona główna Dzieje się Kardynał Brazylii chce akceptacji homoseksualizmu

Kardynał Brazylii chce akceptacji homoseksualizmu

Kardynał Brazylii
zdjęcie: globo.com

Kardynał Brazylii Leonardo Ulrich Steiner stwierdził, że Kościół Katolicki powinien zaakceptować związki homoseksualne.

Nowy kardynał Brazylii w wywiadzie udzielonemu lifesitenews oznajmił, że Kościół powinien zaakceptować cywilne związki par homoseksualnych. Duchowny zaznaczył, iż ta sprawa nie jest problemem teologicznym ani moralnym. Stwierdził, że jest to kwestia finansowej i społecznej stabilności. Ponadto dodał, iż chrześcijanie nie powinni narzucać niechrześcijanom swej moralności. Argumentował to słowami: „Jak możemy powiedzieć, że to grzech jeśli ci ludzie nie żyją wiarą chrześcijańską?” Stwierdził, że w tym wszystkim potrzebny jest dialog.

Nie jest to pierwsze jego poparcie dla środowisk homoseksualnych. W podobnym tonie wypowiadał się już w 2014 roku w wywiadzie dla magazynu O Globo. Co ciekawe nie przeszkodziło to papieżowi Franciszkowi zrobienie z niego kardynała. Sam zresztą tłumacząc się ze swoich poglądów powoływał się na wypowiedzi Franciszka dotyczące homoseksualistów.

Silnie lewicujący Kościół Katolicki w Brazylii ma ogromny problem z masowym odpływem swych wiernych do konserwatywnych Kościołów protestanckich. Badania pokazują, iż protestanci w Ameryce Południowej mają dużo bardziej konserwatywne podejście do tematów alkoholu, aborcji, homoseksualizmu, rozwodów niż katolicy. W latach 60′ protestanci stanowili około 4% społeczeństwa Brazylii. Na spisie powszechnym w 2010 roku do protestantyzmu przyznało się ponad 22% mieszkańców Brazylii. Protestantyzm głównie w wersji zielonoświątkowej dynamicznie rozwija się w tym kraju.

źródło: lifesitenews.com

ZOBACZ TAKŻE:

PASTOR KIRKLEWSKI – CHRZEŚCIJAŃSTWO A HOMOSEKSUALIZM
O CO NAPRAWDĘ WALCZĄ TZW. ŚRODOWISKA LGBT?
OMAMAWIENIE POLSKICH DUCHOWNYCH PRZEZ ŚRODOWISKA ZBOCZEŃCÓW

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.