Bergoglio: Jestem komunistą i Jezus też nim był

Franciszek: Jestem komunistą
zdjęcie: lepantoin.org

Jorge Bergoglio zwany papieżem Franciszkiem w wywiadzie powiedział, że z socjologicznego puntu widzenia jest komunistą i był nim też Jezus.

Papież (antypapież?) Franciszek w wywiadzie, który ukazał się na stronie americamagazine.org odpowiedział jezuicie Mattowi Malone, że patrząc na Ewangelię w sposób socjologiczny jest komunistą i był nim też Jezus. Poniżej przetłumaczony na polski fragment wywiadu:

Matt Malone SJ: W USA są tacy, którzy interpretują twą krytykę kapitalizmu rynkowego jako krytykę Stanów Zjednoczonych. Są nawet tacy, którzy myślą, że możesz być socjalistą, nazywają cię komunistą lub marksistą. Ty oczywiście zawsze mówiłeś, iż idziesz za Ewangelią. Jak odpowiedzieć tym, którzy twierdzą, że to co Kościół i ty masz do powiedzenia na temat ekonomii nie jest ważne?

Jorge Bergoglio (Franciszek): Zawsze zadaję sobie pytanie skąd to określenie? Na przykład kiedy wracaliśmy samolotem z Irlandii głośno było o liście od amerykańskiego prałata, który mówił o mnie różne rzeczy. Staram się podążać za Ewangelią. Błogosławieństwa bardzo mnie oświecają, ale przede wszystkim norma, według której będziemy sądzeni: Mt 25. „Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Czy zatem Jezus jest komunistą? Stojący za tym problem, który słusznie poruszyłeś, to społeczno-polityczna redukcja przesłania Ewangelii. Jeśli patrzę na Ewangelię wyłącznie w sposób socjologiczny, to tak, jestem komunistą, podobnie jak Jezus. Za tymi Błogosławieństwami i 25 rozdziałem Ewangelii Mateusza kryje się przesłanie Jezusa. I to jest bycie chrześcijaninem. Komuniści ukradli część naszych chrześcijańskich wartości [śmiech]. Niektórzy zrobili z nich katastrofę.

Dalej w wywiadzie poruszony jest temat porozumienia Watykanu z rządem Chin, gdzie papież Franciszek wskazuje, że należy prowadzić dialog. Jako przykład podał politykę Watykanu wobec państw Europy Środkowej w czasie tzw. zimnej wojny. Całość wywiadu pod TYM linkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

PAPIEŻ FRANCISZEK PRZEPROSIŁ ZA UDERZENIE KOBIETY
PAPIEŻ FRANCISZEK KONSEKROWAŁ NA BISKUPA ZWOLENNIKA ABORCJI I ZWIĄZKÓW JEDNOPŁCIOWYCH
FRANCISZEK UHONOROWAŁ ZWOLENNICZKĘ ABORCJI
BERGOGLIO: HOMOSEKSUALIŚCI MAJĄ PRAWO BYĆ CZĘŚCIĄ RODZINY
BERGOGLIO: NAJBOGATSI POWINNI PŁACIĆ WYŻSZE PODATKI
ATAK FRANCISZKA NA RAJE PODATKOWE
HOPLOFOBIA FRANCISZKA
CZY FRANCISZEK CHCE ZNISZCZYĆ KOŚCIÓŁ KATOLICKI

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Pastor Krzysztof Pietrzak – Fałszywa jedność chrześcijan

Pastor Krzysztof Pietrzak z Jarocina

Pastor Krzysztof Pietrzak ze zboru Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej w Jarocinie poruszył na kazaniu temat jedności chrześcijan.

Pastor Krzysztof Pietrzak wygłosił kazanie przestrzegając przed fałszywą jednością chrześcijan. Zdecydowanie potępiał ekumenizm ewangelicznych chrześcijan z Kościołem Katolickim głosząc, iż jego źródło jest w piekle. W nauczaniu sporo nawiązywał do niedawnej wizyty grupy polskich pastorów w Watykanie. Stwierdził, iż wielu pastorów chcąc przybyć do Watykanu chce zbudować drogę do piekła.

Ponadto zaznaczał, iż Jezus chciał jedności chrześcijan w Duchu Świętym. Tych, którzy zachęcają do jedności z pominięciem prawdy nazwał zwodzicielami. Skrytykował tych, którzy dopuszczają kobiety do nauczania. Zwracał uwagę by nie budować wiary na człowieku. Zaznaczał, że ekumeniści z czasem pójdą na kompromis ze światem. Mówił na jakich warunkach musi być budowana prawdziwa jedność wśród wyznawców Jezusa. Zadał też ważne pytanie do słuchaczy: Na jakim fundamencie budujesz?

Poniżej całe kazanie:

ZOBACZ TAKŻE: EKUMENIZM Z KATOLICYZMEM? NIE! DZIĘKUJĘ!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Ks. Bartczak & Tau – Nie zmienia się nic

Teledysk Nie zmienia się nic
zdjęcie: screen z teledysku

Ksiądz Jakub Bartczak oraz Tau zaprezentowali na Youtube klip pt. Nie zmienia się nic. Zachęcamy do obejrzenia i odsłuchania.

Utwór tekstem nawiązuje do starego kawałka rapera Peji – Jest jedna rzecz. Niemniej w tym przypadku wskazuje się na osobę Jezusa Chrystusa. W refrenie możemy usłyszeć: „Jest taki ktoś dla kogo warto żyć – Chrystus! I nie zmienia się nic”. Kawałek ten znajdziemy na najnowszym piątym albumie księdza Bartczaka – Amen. Ksiądz Jakub Bartczak ze względu na swą działalność muzyczną cieszy się w Internecie sporą popularnością. Poniżej można obejrzeć teledysk.

ZOBACZ TAKŻE: TELEDYSK KSIĘDZA JAKUBA BARTCZAKA – ŚWIADECTWO

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Billboardy: Prawosławny Nie Ruski

Billboard prawosławny nie ruski
zdjęcie: screen z https://www.youtube.com/watch?v=LSvOW_HqnI0

Billboardy o treści: Prawosławny Nie Ruski pojawiły się w Białymstoku. Mają one sprzeciwiać się stereotypowi: prawosławny = Rosjanin.

Fundacja Hagia Marina zorganizowała akcję uświadamiającą, że wyznawcy prawosławia w Polsce nie są Rosjanami, a Polakami. Billboardy pojawiły się w 15 widocznych miejscach w Białymstoku. Na Billoboardach można m.in. przeczytać: „Nasza rodzina mieszka tu od pokoleń. Jesteśmy prawosławni, jesteśmy Polakami”. Akcja ma wyrażać sprzeciw wobec utożsamiania wyznawców prawosławia w Polsce z narodem rosyjskim.

„Jest to kampania społeczno-edukacyjna, która jest skierowana do społeczeństwa naszego regionu. Ma na celu przypomnienie, że prawosławni w Polsce nie są „ruskimi”. W języku polskim słowo „ruski” ostatnio od wielu dekad stało się słowem pejoratywnym wobec Rosjan. Prawosławni w Polsce to są: Polacy, Białorusini, Ukraińcy, Łemkowie, Bojkowie, także Rosjanie, Grecy, Gruzini i wiele innych nacji. Nie możemy pozwolić jako prawosławna społeczność by nazywano nas w ten sposób – powiedział Patryk Panasiuk prezes Fundacji Hagia Marina. Ponadto zaznaczył, iż ostatnie słowa Cyryla dotyczące zbawienia poległych rosyjskich żołnierzy na wojnie to herezja sprzeczna z doktryną wiary prawosławnej.

Wojna rosyjsko-ukraińska sprawiła, iż niektórzy zaczęli utożsamiać działania Cyryla z polskimi prawosławnymi. Cerkiew Prawosławna w Polsce jest niezależna od Rosji. Zwrócono uwagę, iż zwierzchnikiem Cerkwi Prawosławnej w Polsce Metropolita Warszawy i całej Polski Sawa. Zwrócono uwagę, iż akcja wywołała sprzeciw niewielkiej grupki prawosławnych, którzy deklarują się jako białoruscy narodowcy. Co ciekawe kampania w Rosji została przedstawiona jako działania antyrosyjskie. Zaznaczono, iż jeśli pojawią się sponsorzy to pojawią się nowe billboardy, a akcja zostanie przeprowadzona także poza regionem Białegostoku. Poniżej wywiad z organizatorami:

źródło: bialystokonline.pl

ZOBACZ TAKŻE:

CYRYL I: ŚMIERĆ PODCZAS SŁUŻBY WOJSKOWEJ ZMYWA WSZYSTKIE GRZECHY
PATRIARCHA CYRYL: CERKIEW SIĘ NIE MYLI
239 UKRAIŃSKICH PARAFII ODERWAŁO SIĘ OD PATRIARCHATU MOSKIEWSKIEGO
PUTIN PORÓWNUJE KOMUNIZM Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM
DELEGALIZACJA ŚWIADKÓW JEHOWY W ROSJI

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Cyryl I: Śmierć podczas służby wojskowej zmywa wszystkie grzechy

Cyryl Szatan

Władimir Michajłowicz Gundiajew zwany Cyrylem I stwierdził, iż śmierć na służbie wojskowej zmywa wszystkie grzechy.

Patriarcha Cyryl I podczas nabożeństwa, które odbyło się w Moskwie oznajmił, iż śmierć podczas służby wojskowej zmywa wszystkie grzechy. Ponadto agent KGB porównał ofiarę żołnierzy do ofiarowania Jezusa Chrystusa. Z jednej strony powiedział: „Wiemy, że dziś wielu ludzi ginie na polach wojen międzywyznaniowych. Kościół modli się o jak najszybsze zakończenie tej walki, aby jak najmniej braci zabijało się wzajemnie w tej bratobójczej wojnie.” Niemniej do tego dodał: „Jednocześnie Kościół rozumie, że jeśli ktoś, kierowany poczuciem obowiązku, potrzebą wypełnienia przysięgi, pozostaje wierny swojemu powołaniu i ginie w trakcie wykonywania obowiązków wojskowych, to z pewnością popełnia akt równoznaczny z poświęceniem. Poświęca się dla innych. I dlatego wierzymy, że ta ofiara obmywa wszystkie grzechy, które człowiek popełnił.” Poniżej fragment nagrania.

Nie jest żadną tajemnicą to, iż Rosyjska Cerkiew Prawosławna jest silnie związana z władzami rosyjskimi. Na szczęście nie wszystkim prawosławnym podobają się działania Cyryla. Dla przykładu wiele ukraińskich parafii odłącza się od Patriarchatu Moskiewskiego do Kościoła Prawosławnego Ukrainy. Tu warto zwrócić uwagę na to, iż Kościół Prawosławny Ukrainy został uznany przez patriarchaty: konstantynopolitański, aleksandryjski, grecki i cypryjski. Co ciekawe Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny nadal nie uznaje kanoniczności Kościoła Prawosławnego Ukrainy. Tutaj dużo wyjaśnia to, iż na czele polskiego prawosławia stoi biskup Sawa (Michał Hrycuniak), który współpracował w czasach PRL-u ze Służbą Bezpieczeństwa.

Praktyka jakiej dopuścił się Cyryl I nie jest niczym nowym w szeroko rozumianym chrześcijaństwie. Już wcześniej rycerstwo, które miało ruszyć na krucjaty otrzymywało odpust zupełny. Tu każdy powinien zadać sobie pytanie, czy warto trwać w organizacjach religijnych, które dopuszczały i dopuszczają się takiego zafałszowania Ewangelii. Tego typu wierzenia mają więcej wspólnego z Koranem niż Słowem Bożym. Biblia wyraźnie mówi jak można być zbawionym:

„Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.” J. 3:16

źródło: tvp.info

ZOBACZ TAKŻE:

PATRIARCHA CYRYL I: CERKIEW SIĘ NIE MYLI
239 UKRAIŃSKICH PARAFII ODERWAŁO SIĘ OD PATRIARCHATU MOSKIEWSKIEGO
PUTIN PORÓWNUJE KOMUNIZM Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM
DELEGALIZACJA ŚWIADKÓW JEHOWY W ROSJI

 

Podziel się artykułem ze znajomymi!

USA: Marsz dla prześladowanych chrześcijan

marsz dla prześladowanych chrześcijan
zdjęcie: Facebook March for the Martyrs

W stolicy Stanów Zjednoczonych – Waszyngtonie odbył się marsz w obronie 360 milionów prześladowanych chrześcijan.

Setki amerykańskich chrześcijan wzięło udział w manifestacji w Waszyngtonie zwracając uwagę na problem prześladowanych chrześcijan. Wydarzenie rozpoczęło się muzyką, przez którą chwalono Boga oraz przemowami. Na początku głos zabrała założycielka organizacji March for the Martyrs (ang. marsz dla męczenników) Gia Chacon. Oprócz niej przemawiali chaldejski ksiądz Simon Esshaki i kaznodzieje: Jacob Coyne oraz Shane Winnings. Następnie uczestnicy udali się do Muzeum Biblii.

Ponadto w teatrze Sylvan opowiadano historie prześladowanych chrześcijan. Wspomniano o katolickim księdzu obrządku chaldejskiego Ragheed’zie Ganii z Iraku, który nie dał się zastraszyć muzułmańskim terrorystom. Oznajmił, że jego kościół będzie otwarty nawet jeśli miałaby przyjść do niego tylko jedna osoba. W konsekwencji za swoją postawę został ukarany śmiercią w 2007 roku.

Gia Chacon szczegółowo opisała rozmowy jakie przeprowadziła z prześladowanymi chrześcijanami. Mówiła o okrucieństwach z jakimi się spotykali z powodu swej wiary w Jezusa. Wspomniała o całych wioskach, gdzie jednej nocy wypędzono wielu chrześcijan oraz pomordowano członków ich rodzin. Opowiedziano przy tym wiele podobnych historii.

Za wydarzeniem nie stała żadna konkretna denominacja. Udział w nim brali wyznawcy Jezusa z różnych denominacji chrześcijańskich. Bez względu na różnice i podziały postanowili nagłośnić problemy z jakimi stykają się chrześcijanie w wielu państwach.

Według najnowszego rankingu Open Doors 360 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych z powodu wiary w Jezusa. Czyni to chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią na świecie. Najgorzej jest w takich państwach jak: Afganistan, Korea Północna, Somalia, Libia, Jemen, Erytrea, Nigeria, Pakistan, Iran, Indie. Liczba prześladowanych z roku na rok wzrasta. Poniżej można obejrzeć wywiad z Gią Chacon w języku angielskim.

źródło: christianpost.com

ZOBACZ TAKŻE:

WYWIAD Z FREDERICKIEM GITONGA, KTÓRY PRZEŻYŁ MASAKRĘ CHRZEŚCIJAN W KENII
SYTUACJA PRZEŚLADOWANEGO KOŚCIOŁA – WYWIAD Z DARIUSZEM PACANEM Z OPEN DOORS
NACZELNY RABIN POLSKI PO STRONIE PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN
PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN – RANKING OPEN DOORS 2022

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Król Jordanii broni chrześcijan przed Izraelem

Król Jordanii Abdullah
zdjęcie: france24.com

Król Jordanii Abdullah broni chrześcijan przed Izraelem. Na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ poruszył temat polityki Izraela wobec Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie.

Król Abdullah jako głowa Królestwa Haszymidzkiego Jordanii uważany jest za kustosza świętych miejsc chrześcijan i muzułmanów. Na obradach 77. sesji inauguracyjnej ONZ w Nowym Jorku oznajmił, iż chrześcijaństwo w Jerozolimie jest pod ostrzałem. Ponadto rzekł: „Jako kustosze muzułmańskich i chrześcijańskich świętych miejsc w Jerozolimie jesteśmy zaangażowani w ochronę historycznego i prawnego status quo dla ich bezpieczeństwa i przyszłości. Jesteśmy zaangażowani w obronę praw, cennego dziedzictwa i historycznej tożsamości chrześcijańskiego ludu naszego regionu.”

Ostatnimi czasy prawa kościołów chrześcijańskich na Ziemi Świętej są negowane, a żydowscy osadnicy dążą do ich wyrzucenia ze Wzgórza Świątynnego. Według króla Abdullaha taka sytuacja prowadzi do konfliktów religijnych na całym świecie, gdyż Jerozolima jest szczególna dla wyznawców chrześcijaństwa, islamu oraz judaizmu.

źródło: jpost.com

ZOBACZ TAKŻE:

NACZELNY RABIN POLSKI PO STRONIE PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN
TRUMP: EWANGELICZNI CHRZEŚCIJANIE KOCHAJĄ IZRAEL BARDZIEJ NIŻ ŻYDZI
LICZBA CHRZEŚCIJAN W IZRAELU SYSTEMATYCZNIE ROŚNIE
W ŻYDOWSKIM MUZEUM SZYDZONO Z JEZUSA
ŻYDZI SĄ NARODEM WYBRANYM WEDŁUG 51% EWANGELICZNYCH CHRZEŚCIJAN W USA

 

Podziel się artykułem ze znajomymi!

W Ustroniu powstanie miasteczko ewangelizacyjne

Miasteczko ewangelizacyjne
zdjęcie: katowice.naszemiasto.pl

W Ustroniu powstanie miasteczko ewangelizacyjne, gdzie ludzie chcący posłuchać Słowa Bożego będą mogli się tam udać.

W turystycznej miejscowości Ustroń na Śląsku Cieszyńskim ma powstać miasteczko ewangelizacyjne, gdzie będzie głoszona Ewangelia. Słowo Boże ma być tam zwiastowane różnymi metodami: na żywo oraz za pośrednictwem multimediów. Jest to pomysł Tomasza Lewickiego będącego założycielem i prezesem Chrześcijańskiej Fundacji „Dobre Dzieło” w Ustroniu. Do inicjatywy na zasadzie wolontariatu dołączają inne osoby mające na sercu docieranie do ludzi z Dobrą Nowiną. Akcja ma ruszyć tej jesieni.

Miasteczko ma się mieścić w kilku namiotach tematycznych, a docelowo być może w jednym namiocie o większych rozmiarach. Mają się tam znajdować nagłośnienie oraz projektory. Dzięki temu będzie możliwość emitowania m.in chrześcijańskich koncertów, filmów i innych nagrań. Miasteczko ma zostać podzielone na strefy, w których każdy znajdzie coś dla ducha i dla ciała. W strefie bibliotecznej będą znajdować się materiały informacyjne, ewangelizacyjne i w większości darmowa literatura chrześcijańska. W namiocie gastronomicznym będzie można spożyć darmowe posiłki. Tomasz Lewicki zwraca uwagę, iż chcieliby tam pomagać także osobom bezdomnym. Ponadto ma być jeszcze wydzielona strefa z różnymi chrześcijańskimi animacjami dla najmłodszych. Niemniej do tego wszystkiego nadal potrzebni są wolontariusze.

Nie wiadomo jeszcze do końca, gdzie będzie znajdować się lokalizacja, aczkolwiek lokalne władze są bardzo przychylne wobec inicjatywy. Ponadto oprócz wolontariuszy potrzebne są jeszcze środki finansowe. Jednak do tego potrzebny będzie specjalny namiot projekcyjny, dobrej jakości projektor, mobilny składany ekran. Ponadto namioty tematyczne będą potrzebowały odpowiedniego wyposażenia. Wsparcia finansowego można udzielić za pośrednictwem poniższych linków:

Jako portal serdecznie zachęcamy do wsparcia tej dobrej inicjatywy oraz do modlitwy za nią. Chrześcijańską Fundację „Dobre Dzieło” można znaleźć na Facebooku.

źródło: ewangelicznemedia.pl

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Naczelny rabin Polski po stronie prześladowanych chrześcijan

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich
zdjęcie: screen z nagrania debaty

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich powiedział, iż obowiązkiem żydów jest stać za prześladowanym chrześcijanami.

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich podczas debaty naukowej w Sieradzu oznajmił, że obowiązkiem żydów jest stać razem chrześcijanami w obronie prześladowanych wyznawców Jezusa na całym świecie. Ponadto podczas wypowiedzi zwrócił uwagę jak ważna jest wolność religijna na świecie. Zaznaczył, że każdy człowiek powinien być wrażliwy. Ponadto jako wzór dialogu z innymi postawił Jana Pawła II.

Tytuł debaty brzmiał „Dialog polsko – żydowski a wolność”. Oprócz rabina Schudricha udział w niej wzięli ksiądz Henryk Skorowski, Adam Sitarek, Agnieszka Konik oraz ksiądz Waldemar Cisło. Organizatorem wydarzenia było Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW. Poniżej można obejrzeć debatę:

ZOBACZ TAKŻE:

ŻYDZI SĄ NARODEM WYBRANYM WEDŁUG 51% EWANGELICZNYCH CHRZEŚCIJAN W USA
NACZELNY RABIN MOSKWY OPUŚCIŁ ROSJĘ
ŻYDZI PRZECIW STADIONOWI SZUCHEWYCZA W TARNOPOLU
CZY ŻYDZI TO STARSI BRACIA W WIERZE?
SYTUACJA PRZEŚLADOWANEGO KOŚCIOŁA – WYWIAD Z DARIUSZEM PACANEM Z OPEN DOORS

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Kapelan pozywa szkołę za zwolnienie go z przyczyn ideologicznych

KapelanBernard Randall
zdjęcie: newsweek.com

Kapelan Bernard Randall pozwał szkołę za to, iż zwolniła go z powodu jego nauczania. Duchowny poruszył temat tzw. polityki tożsamości.

Brytyjski duchowny wytoczył proces swemu byłemu pracodawcy za zwolnienie go z powodu krytyki tzw. polityki tożsamości jaką przyjmuje szkoła. Podczas kazania oznajmił, że nie trzeba akceptować ideologii aktywistów LGBT. W konsekwencji szkoła Trent College w Derbyshire zwolniła go i zgłosiła kapelana bez jego wiedzy do rządowego nadzoru antyterrorystycznego jako ekstremistę religijnego.

Duchowny pozwał szkołę do sądu za dyskryminację, nękanie, znęcanie się nad nim oraz niesprawiedliwe zwolnienie. Ponadto wyjaśnił Trybunałowi Zatrudnienia (sąd pracy) z East Midlands, iż szkoła nie bierze pod uwagę zdania innych. Wprowadziła ona program organizacji „Educate & Celebrate” mającej na celu narzucenie idei związanych z tzw. tożsamością płciową oraz orientacją seksualną. Organizacja ma na celu m.in. promowanie integracji zboczeńców w szkołach.

49-letni Randall zaznaczył, iż członkowie organizacji we wrześniu 2018 roku nakazywali skandować personelowi szkoły hasło: „rozbić heteronormatywność”. Duchowny wówczas milczał. Jego przełożeni mieli mu powiedzieć, iż chcieli wdrożyć tylko część programu „Educate & Celebrate”. Później Randall odkrył, że mieli przyjąć cały program. Co więcej szkoła broniąc się oznajmiła m.in., że istnieją trzy płcie. Sam zaznaczył, iż wielu ludziom nie podobało się narzucanie tego programu. Dodatkowo niektórzy sami byli zdezorientowani w tym co mieli wyznawać. Co ciekawe kapelan został wpisany na czarną listę przez diecezję Kościoła Anglikańskiego jako umiarkowanie niebezpieczny dla dzieci.

źródło: cbn.com

ZOBACZ TAKŻE:

CZY MOŻNA MASTURBOWAC KOLEGĘ? – POZNAJ ODPOWIEDŹ NIEMIECKICH SEKSEDUKATORÓW
KANADA: ARESZTOWANO PASTORA ZA EWANGELIZOWANIE HOMOSEKSUALISTÓW
USA: TAK ZBOCZEŃCY DEPRAWOWALI DZIECI
DEWIANCI WCHODZĄ DO POLSKICH SZKÓŁ EDUKOWAĆ DZIECI
FRANKLIN GRAHAM WYGRAŁ PROCES O WOLNOŚĆ RELIGIJNĄ
EDYNBURG ZAPŁACI ODSZKODOWANIE CHRZEŚCIJANOM
O CO NAPRAWDĘ WALCZĄ TZW. ŚRODOWISKA LGBT?

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Najnowsze