Pastor Cyrikas wzywa do oporu wobec Zielonego Ładu

Pastor Andrzej Cyrikas wzywa do oporu wobec Zielonego Ładu
zdjęcie: Facebook Pastora Cyrikasa

Pastor Andrzej Cyrikas wzywa do oporu wobec Zielonego Ładu. Nagranie cieszy się ogromną popularnością w sieci.

Pastor Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej z Bielska Białej namawia Polaków do społecznego oporu wobec Zielonego Ładu. Zwraca uwagę, iż jeśli nie odrzucimy Zielonego Ładu to staniemy się biedakami. Ponadto zwraca uwagę, iż drastycznie wzrosną ceny żywności i w konsekwencji zapanuje głód. Dodatkowo twierdzi, że w wyniku działań polityków ceny za paliwo pójdą tak w górę, że ludzie sami będą oddawać samochody (tym bardziej, iż wejdą podatki od posiadania auta spalinowego).

Dodatkowo w nagraniu poruszany jest m.in. temat tego, iż Polacy stają się coraz bardziej prorosyjscy i antyukraińscy. Pastor za słuszną drogę dla Polski uważa wystąpienie z Unii Europejskiej, którą identyfikuje z biblijnym odnowionym Imperium Rzymskim. Na samym Facebooku w ciągu tygodnia nagranie podano dalej 16000 razy. Jest ono do obejrzenia poniżej.

ZOBACZ TAKŻE:

EKOLOGIŚCI JAK ŚWIADKOWIE JEHOWY
UNIA EUROPEJSKA JAK III RZESZA
UNIA EUROPEJSKA – PROJEKT KOMUNISTY SPINELLEGO

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wesprzyj ewangelizację Ronniego Kołodziejskiego

Ewangelizacja Ronniego Kołodziejskiego
zdjęcie: Facebook

Zachęcamy do finansowego wsparcia pastora Ronniego Kołodziejskiego, który regularnie odwiedza różne rejony świata głosząc tysiącom Ewangelię.

Pastor Ronnie Kołodziejski odwiedza wiele różnych państw by docierać z Ewangelią. Jego kazania są dosadne, a działalność poparta mocą Ducha Świętego. Głosił Dobrą Nowinę m.in. w takich egzotycznych państwach jak: Wenezuela, Rwanda, Nikaragua, Madagaskar, Uganda i wiele innych. Dzięki jego działalności wielu ludzi nawraca się do Jezusa.

Niemniej nie byłoby wielu tych ewangelizacji gdyby nie finansowe wsparcie chrześcijan. Tym razem organizowana jest zrzutka finansowa na ewangelizację państw afrykańskich jak Togo oraz Malawi. Serdecznie zachęcamy do finansowego wsparcia pastora Ronniego Kołodziejskiego. Oczywiście warto się również pomodlić o ewangelizację. Wpłat można dokonywać poprzez kliknięcie TUTAJ.

„A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane: Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość Jego trwa na wieki. Ten zaś, który daje nasienie siewcy, i chleba dostarczy ku pokrzepieniu, i ziarno rozmnoży, i zwiększy plon waszej sprawiedliwości.” 2Kor. 9:8-10

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Prześladowania chrześcijan – ranking Open Doors 2024

prześladowania chrześcijan

Nasilają się prześladowania chrześcijan. Open Doors przedstawiła ranking 50 państw, gdzie chrześcijanie są najbardziej prześladowani.

Organizacja Open Doors udziela szerokiej pomocy wyznawcom Jezusa w państwach, w których są dyskryminowani i prześladowani. Zajmują się praktyczną pomocą jak pomoc materialna w postaci np. ubrań, jedzenia, lekarstw czy dachu nad głową. Ponadto w państwach, w których występuje wysoki analfabetyzm organizują chrześcijanom edukację, szkolą do różnych zawodów i załatwiają pracę. Gdy potrzebna jest pomoc prawników i nagłośnienie sytuacji konkretnego chrześcijanina to Open Doors robi w takiej sytuacji co może. Dodatkowo rozpowszechniają chrześcijańską literaturę i zapewniają duchowe i psychiczne wsparcie prześladowanym. W konsekwencji co roku tworzą ranking 50 państw, które najbardziej zwalczają Kościół.

Poniżej ranking 50 państw, gdzie występują największe prześladowania chrześcijan:

Ranking Open Doors

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Organizacja świadków Jehowy w Hiszpanii przegrała ważny proces

Organizacja świadków Jehowy przegrywa proces
Organizacja świadków Jehowy w Hiszpanii przegrała proces, którzy wytoczyli Stowarzyszeniu Ofiar Świadków Jehowy.

Hiszpańskim świadkom Jehowy nie spodobała się działalność oraz nazwa Stowarzyszenia Ofiar Świadków Jehowy. W konsekwencji podali ich do sądu o zniesławienie twierdząc, iż godzi to w ich „dobre imię”. Organizacja żądała w sądzie aby Stowarzyszenie Ofiar Świadków Jehowy zapłaciło im 25000 euro odszkodowania oraz by zostali wyrejestrowani jako stowarzyszenie. Chcieli także usunięcia ich strony internetowej oraz kont w mediach społecznościowych. Ponadto domagali się pokrycia kosztów procesu sądowego.

Po pierwsze wytoczenie procesu okazało się poważnym błędem, gdyż organizacja świadków Jehowy przegrała proces. Po drugie sam sąd w Madrycie określił organizację świadków Jehowy destrukcyjną sektą. Dodatkowo hiszpański oddział świadków Jehowy musi pokryć koszty sądowe.

W trakcie procesu zeznawali byli świadkowie Jehowy, którzy opowiadali o swych traumatycznych doświadczeniach. Szczególnie wspominali o rodzinach będących w organizacji, które całkowicie zerwały z nimi kontakt (świadkom Jehowy nie wolno utrzymywać żadnych kontaktów z osobami, które opuściły organizację lub zostały wykluczone). Jedna z kobiet wspomniała, iż będąc molestowana seksualnie w organizacji była zniechęcana przez starszych zboru do zgłaszania sprawy na policję. Dodatkowo oskarżeni bronili się powołując się na literaturę publikowaną przez świadków Jehowy, która zakazuje kontaktów z tzw. odstępcami. Sędzia w orzeczeniu wyjaśnia, iż ​​poszkodowani opowiedzieli prawdziwe historie oraz że mają prawo publicznie krytykować świadków Jehowy nazywając ich nawet „sektą” mającą całkowitą kontrolę nad swoimi wyznawcami.

Przy okazji zrobiono tutaj reklamę Stowarzyszeniu Ofiar Świadków Jehowy w Hiszpanii. Zajmują się uświadamianiem ludzi czym jest korporacja świadków Jehowy. Starają się pomagać ofiarom tej organizacji, które opuszczając ją musiały zetknąć się z silnym ostracyzmem oraz niszczeniem rodzin.

Poniżej nagranie z konferencji prasowej przetłumaczone na polski (czasami zwiesza się obraz, ale fonia jest dobra). Członkowie Stowarzyszenia Ofiar Świadków Jehowy mówią o przebiegu procesu oraz odpowiadają dziennikarzom na pytania.

źródło: eldiario.es

ZOBACZ TAKŻE:
ŚWIADKOWIE JEHOWY USUNĘLI ZE SWEJ STRONY FAKE NEWS
SKAZANO ŚWIADKÓW JEHOWY ZA STOSOWANIE OSTRACYZMU
LUDZIE ODCHODZĄ OD ŚWIADKÓW JEHOWY
BIBLIA ŚWIADKÓW JEHOWY PRZYKŁADY FAŁSZERSTW

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Hulk Hogan przyjął chrzest

Hulk Hogan przyjął chrzest w Kościele Baptystów
zdjęcie: Instagram Hulka Hogana

Hulk Hogan jeden z najbardziej znanych wrestlerów wraz ze swoją małżonką przyjęli chrzest w Kościele Baptystów w Indian Rocks na Florydzie.

Znany wrestler oraz aktor Terry Gane Bolea (prawdziwe imię i nazwisko Hulka Hogana) przyjął chrzest wraz z niedawno poślubioną żoną. Na swoim koncie na Twitterze napisał m.in.:

„To niesamowite ile e-maili i wiadomości otrzymuję z całego świata teraz, gdy wszyscy wiedzą, że jestem jedno z Chrystusem, dla którego żyję! Nawet teraz wszystko jest w porządku, radosne, szczęśliwe, życie jest dobre, dziękuję Bogu, Amen! HH”

70-letni Hulk Hogan, mimo iż dawno jest na emeryturze uznawany jest za jednego z najważniejszy wrestlerów w historii. Wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata. Ponadto jako aktor grał w produkcjach jak m.in.: Rocky 3, Gremliny 2, Grom w Raju, Pan niania, Szklandą po łapkach, Wyspa piratów. Warto nadmienić, iż wcześniej jego życie było pełne skandali jak m.in. stosowanie sterydów, cudzołóstwo czy rasistowska wypowiedź. Życzymy mu aby szedł za Jezusem, a jego życie było prawdziwie chrześcijańskie.

Poniżej nagranie ze chrztu Hogana i jego żony.

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Po finałowym koncercie Daddy Yankee ogłasza oddanie wierze

Daddy Yankee
Daddy Yankee podczas koncertu w Meksyku (Wikimedia Commons)

Reggaeton jako odmiana muzyki reggae narodził się w Portoryko, w latach 90. XX wieku i stał się popularny po 2000 roku, dzięki takim artystom jak Daddy Yankee. Jest to jeden z pięciu najczęściej słuchanych gatunków muzycznych na świecie, a Yankee ma w tym swój znaczący udział. Dlatego jego wypowiedzi na temat wiary odbiły się szerokim echem na całym świecie, w tym Polsce.

Na pożegnalnym koncercie w Portoryko ogłosił zakończenie kariery muzycznej i „rozpoczęcie nowego rozdziału”. „Despacito”, które nagrał razem z Luisem Fonsi, okazał się najczęściej odtwarzanym utworem wszech czasów. Reakcja mediów na publiczne świadectwo nawrócenia autora takich hitów jak Gasolina i Despacito pozwala zrozumieć wagę „fenomenu Yankee”.

ZIARNO EWANGELII

Héctor Delgado, jeden z pionierów reggaeton, nawrócony w 2008, a obecnie zaangażowany chrześcijanin, napisał na Instagramie Daddy Yankee: „Podczas oglądania filmu, w którym odważnie krzyczałeś do świata, że ​​jedynym, który może wypełnić pustkę istniejącą w człowieku, jest Jezus, napełniło mnie wieloma wzruszeniami i wywołało łzy radości w oczach”.

Dalej Delgado wyznał, że gdy był młodym mężczyzną, w Daddy Yankee zostało zasiane ziarno Ewangelii. W odpowiedzi Raymond Ayala (prawdziwe imię Daddy Yankee) podziękował Héctorowi za jego chrześcijańskie świadectwo przez te wszystkie lata i rolę, jaką odegrał w jego nawróceniu. Yankee napisał również do chrześcijańskiego rapera Redimi2, że ma nadzieję nauczyć się przekładać prawdy biblijne nad muzykę.

Muzyk wyznał na scenie, że chociaż odniósł ogromny sukces muzyczny, to nie dało mu to spełnienia. „Muszę wam powiedzieć, że te czasy już minęły. Ktoś był w stanie wypełnić tę pustkę… Następnie zacytował słowa Biblii: „Co dobrego odniesie człowiek, jeśli pozyska cały świat, ale straci duszę?”.

„Dlatego dziś wieczorem nie wstydzę się powiedzieć całemu światu, że Jezus we mnie żyje i ja będę żył dla niego” – kontynuował!

Raymond Ayala zakończył swoje przemówienie prosząc słuchaczy, aby skupili wzrok na Bogu. „Nie naśladuj żadnego człowieka, jestem człowiekiem. Wszystkim, którzy poszli za mną, podążajcie za Jezusem Chrystusem, który jest drogą, prawdą i życiem. Chrystus nas kocha i Chrystus nadchodzi” – podsumował artysta.

W tym miejscu warto zacytować Ewangelię Łukasza 15,7.10:
„Większa będzie radość w niebie z jednego grzesznika, który się upamięta, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują upamiętania… Taka, mówię wam, jest radość wśród aniołów Bożych nad jednym grzesznikiem, który się upamięta.”

Portoryko chociaż tradycyjnie jest katolickim krajem, coraz większą popularnością cieszą się tam Kościoły zielonoświątkowe. Według badania z 2014 roku, co trzeci mieszkaniec wyznaje protestantyzm.

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Danielak: Chrześcijaństwo a wiara w UFO

UFO i chrześcijaństwo

UFO jest tematem, który cieszy się popularnością na całym świecie. Czy chrześcijanin może wierzyć w życie na innych planetach?

Na temat kosmitów powstaje wiele filmowych produkcji, które cieszą się dużą popularnością. Bardzo często przedstawia się przybyszów z innych planet jako tych, którzy chcą podbić Ziemię. Ponadto nie brakuje ludzi z różnych państw, którzy twierdzą, iż widzieli latające pojazdy kosmitów, a nawet mieli mieć z nimi bezpośredni kontakt. Czy na innych planetach istnieje życie?

Pisząc ten tekst zdaję sobie sprawę, że nie każdy się ze mną zgodzi. Osobiście nie wierzę w istnienie kosmitów, a nawet twierdzę, że wiara w ich egzystencję może stanowić zagrożenie dla wiary. Wielu chrześcijan może powiedzieć: „Biblia nie neguje istnienia życia na innych planetach”. Jakby nie patrzeć mają rację. Są chrześcijanie, którzy twierdzą, iż Bóg stworzył życie na innych planetach. Tylko tutaj z perspektywy wiary pojawiają się pytania: Czy kosmici mieli odpowiedników Adama i Ewy? Czy kosmici są zdolni do popełnienia grzechu? Czy Jezus umarł za kosmitów? Jak na kosmitów należy spoglądać? Jaką mają relację z Bogiem? Czy jak człowiek (posiadający ducha, duszę i ciało) są stworzeni na obraz i podobieństwo Boga? A może do kosmitów powinniśmy podchodzić jak do zwierząt? Czy kosmita może być opętany przez demony? Czy kosmici będą w niebie lub piekle?

Po drugie czemu UFO działa potajemnie i objawia się niewielkiej grupie ludzi? Dlaczego zwykle pojawia się na odludziu przy jakiś farmach, a nie przeleci np. nad stadionem pełnym ludzi bądź Białym Domem w Waszyngtonie? Czemu nie chcą nawiązać z nami bezpośredniego kontaktu, z którego byłyby różne korzyści jak np. wymiana wiedzy i technologii? Z jakiegoś powodu do tego nie dochodzi. Dlaczego akurat teraz UFO ma się tak często objawiać, a nie było tego w czasach średniowiecza? Przy tych wszystkich relacjach zawsze należy pamiętać, że komuś może się wydawać, iż widzi UFO, a obserwuje np. drona. Nie brakuje także ludzi, którzy kłamią bądź mają halucynacje.

Niemniej wobec niektórych relacji ciężko obejść obojętnie. Ludzie różnych kultur, wyznań, ras, narodów często spotkania z obcymi opisują dość podobnie. Spójność ta może wynikać z obrazu obcych powszechnego w popkulturze rozprzestrzenionego na całym świecie. Z drugiej strony za te tajemnicze wydarzenia mogą odpowiadać…demony podszywające się pod przybyszów z kosmosu.

Wielu teologów badających doświadczenia związane z UFO dochodzi do wniosku, iż mają one charakter demoniczny. Przy tych doświadczeniach ludzie często mają nieprzyjemne odczucia, którym towarzyszy niepokój. Sami kosmici mają miewać zdolność materializowania i dematerializowania się. Potrafią łamać prawa fizyki. Przemieszczają się niezwykle szybko, lewitują. Mogą się komunikować poprzez telepatię czy nawet… porwać lub owładnąć ciało osoby, z którą mają styczność. Warto zauważyć, że niekiedy wiara w UFO zaczyna mieć cechy parareligii, a nawet pojawiają się sekty nawiązujące do kosmitów.

Tego typu działania są zwodzące dla ludzi. Ta diabelska taktyka nie musi być czymś nowym. Tu warto zwrócić uwagę, iż wielu ludzi w przeszłości miało widywać statki widmo, które może są zakłamanymi legendami bądź były one projekcją złych sił duchowych by siać mętlik w ludzkich umysłach. Tajemnicze kręgi w zbożach powstawały już w XVII wieku. Szatan niekoniecznie musi w objawieniach podszywać się pod aniołów, Maryję czy Jezusa. Pamiętajmy, iż jest ojcem kłamstwa i istotą bardzo inteligentną. Ponadto nie brakuje teorii spiskowych, iż UFO ma odegrać rolę w zwiedzeniu ludzi u końcu czasów. Możliwe, iż samo pochwycenie Kościoła będzie tłumaczone przez rządy działaniem kosmitów. Na koniec pragnę podsumować artykuł dwoma fragmentami Słowa Bożego:

„Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!” Ga 1:8

„Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.” 1J 4:1

ZOBACZ TAKŻE

CAŁA PRAWDA O OBJAWIENIACH FATIMSKICH
DZIENNICZEK FAUSTYNY KOWALSKIEJ KONTRA BIBLIA
CZY ZA POWSTANIE ISLAMU ODPOWIADA SZATAN?
UWAGA NA OBJAWIENIA CZESŁAWY POLAK

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Prezydent Argentyny ostro o papieżu Franciszku

Prezydent Argentyny i papież Franciszek

Prezydent Argentyny Javier Milei oznajmił, iż papież Franciszek wspiera programy prowadzące do rabunków, morderstw i zazdrości.

Wybory w Argentynie wygrał libertarianin Javier Milei, który nie boi się krytykować swego rodaka Jorga Bergoglio zwanego Franciszkiem. W niedawnym wywiadzie u Tuckera Carlsona nie szczędził ostrych słów krytyki wobec przywódcy Kościoła Katolickiego. Zresztą czynił to dawniej wiele razy. Już wcześniej nazywał papieża imbecylem, komunistą czy reprezentantem zła. Ponadto mimo, iż deklaruje się jako katolik wzywał do zerwania stosunków dyplomatycznych Argentyny z Watykanem. We wspomnianym wywiadzie udzielił dość mocnych odpowiedzi na temat swego rodaka Jorga Bergoglio. Oto część z nich:

„Papież angażuje się w politykę, ma silne wpływy polityczne. Okazał także wielkie sympatie dla dyktatorów takich jak Castro i Maduro. Franciszek jest po stronie tych krwawych dyktatur. Ma sympatie do morderczych komunistów. Właściwie nie będzie ich potępiał. Jest wobec nich dość łagodny, jest także wyrozumiały wobec wenezuelskiej dyktatury. Jest wyrozumiały wobec całej lewicy, nawet jeśli są to prawdziwi kryminaliści. To jest problem.”

„Bergoglio uważa sprawiedliwość społeczną za centralny element swojej wizji. To trudne, bo czym tak naprawdę jest sprawiedliwość społeczna? To kradzież owoców pracy jednej osoby i oddanie ich komuś innemu. Oznacza to dwie możliwości: Po pierwsze jest to kradzież. Problem w tym, że jedno z 10 przykazań brzmi: Nie kradnij. Wspieranie sprawiedliwości społecznej oznacza wspieranie kradzieży. Jednym z problemów jest to, że narusza to 10 przykazań.”

„Drugim problemem jest to, że powoduje to nierówne traktowanie wobec prawa. Nie sądzę, że to sprawiedliwe, aby niektórzy ludzie byli nagradzani, podczas gdy inni byli karani, wykorzystując władzę państwa, które ma monopol na przemoc.”

Ponadto prezydent Argentyny krytykując komunizm zadał pytanie: „Dlaczego papież Franciszek broni programu popierającego morderstwa, rabunki i zazdrość?” Sam ma wolnorynkowe poglądy powołując się na takich wybitnych ekonomistów jak Hayek, Smith, Friedman czy Rothbard. Wiele kontrowersji wzbudzają jego światopogląd jak zakaz aborcji, radykalna obniżka podatków, legalizacja handlu narządami. Ponadto jest za radykalnym zmniejszeniem biurokracji i likwidacją wielu ministerstw z 19 do 8. Wielu ludzi porównuje go do takich polityków jak Trump, Bolsonaro czy na naszym podwórku Braun i Korwin-Mikke.

Warto zauważyć, iż w Argentynie (podobnie jak w całej Ameryce Południowej) mamy do czynienia z silnym rozwojem Kościołów ewangelikalnych. Tradycyjny Kościół Katolicki masowo traci wiernych. Według danych z 2019 roku stanowią 15,3% populacji, zaś katolicy 62,9%. Poniżej wywiad do odsłuchania.

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Pakistan: zmieniono nazwę chrześcijan w dokumentach

Zmieniono nazwę chrześcijan w Pakistanie

W Pakistanie zmieniono nazwę chrześcijan w dokumentach. W orzeczeniu sądu zmieniono określanie, które powszechnie uchodziło za pogardliwe.

Dotąd wyznawcy Jezusa w dokumentach byli określani „esai” bądź „isai”. Termin ten był nacechowany pewnego rodzaju pogardą. Określenia te wywodziły się jeszcze z podziałów kastowych z czasów kolonialnych. Termin „esai” pochodzi z języka urdu od arabskiego „Isa”, które oznacza w Koranie Jezusa. Choć sama etymologia jest bliska chrześcijaństwu, to jednak słowo „esai” stosowano w czasach kolonialnych jako pogardliwe. Najczęściej używano go wobec osób np. sprzątających ulice lub wykonujących inne prace związane z najniższymi kastami.

Nowe słowo „masihi” dosłownie oznacza „należący do Chrystusa” i jest akceptowane przez chrześcijan jako określenie neutralne. Tą nazwą na wniosek chrześcijan będą w dokumentach nazywani wyznawcy Jezusa. Choć zmiana może się wydawać mało istotna, gdyż dotyczy wyłącznie słów, to jednak dotyka trudnej kwestii wielowiekowej dyskryminacji. Przykładowo do stycznia 2021 roku publiczne instytucje ogłaszając w prasie nabór na sprzątaczy często wprost pisały, że jest to oferta dla nie-muzułman. Powiązanie chrześcijaństwa z niskimi kastami nastąpiło w XIX wieku gdy dalici (niedotykalni – najniżsi w systemie kastowym) z prowincji Pendżab przyjęli Ewangelię. Ci ludzie najczęściej żyli w ubóstwie w odosobnieniu od reszty. W konsekwencji nie mając dostępu do systemu szkolnictwa z pokolenia na pokolenie przekazywali sobie prace służebne.

Obecnie można zaobserwować w niektórych sferach poprawę sytuacji chrześcijan w Pakistanie chociażby poprzez znaczący spadek analfabetyzmu pośród nich. Mimo to nadal mniej niż jedna trzecia chrześcijan kontynuuje nauczanie po szkole podstawowej i muszą spotykać się z licznymi prześladowaniami. W aktualnym rankingu Open Doors pod względem prześladowania chrześcijan Pakistan znajduje się na 7. pozycji.

źródło: vaticannews.va

ZOBACZ TAKŻE:

UNIEWINNIONO CHRZEŚCIJANINA WIĘZIONEGO 7 LAT
TRAGICZNA SYTUACJA CHRZEŚCIJAN W PAKISTANIE
PAKISTAN: NASTĘPNI CHRZEŚCIJANIE SKAZANI NA ŚMIERĆ
KRWAWY ZAMACH NA CHRZEŚCIJAN W PAKISTANIE
ASIA BIBI OCZYSZCZONA Z ZARZUTÓW

Podziel się artykułem ze znajomymi!

„Musimy się obudzić!” – była aktorka brutalnie o aborcji i Kościele

Kathy Ireland (Wikimedia Commons)

Dawniej znana jako modelka, obecnie przedsiębiorca i projektantka mody, Kathy Ireland w 2012 roku została nazwana przez British Vogue najbogatszą modelką świata. Wprowadziła też na rynek kolekcję produktów dla zwierząt domowych i współpracowała w tym zakresie z firmą, z Kalifornii, gdzie się urodziła i wychowała. W 2015 r. magazyn Forbes wymienił ją na swojej liście 50 amerykańskich kobiet, które odniosły największy sukces.

Została uhonorowana na wpływowej gali pro-life, ale potentat biznesowy powiedział publiczności, że nie zawsze opowiadała się po stronie życia. Jako młoda, ale dorosła osoba uważała się za chrześcijanina pro-choice. Jednak po czterdziestce – kilkadziesiąt lat po tym, jak została świadomą chrześcijanką – uświadomiła sobie, że jej poglądy na temat aborcji nie są zgodne z Pismem Świętym. Uświadomiła sobie, że aborcja w rzeczywistości narusza Bożą prawdę.

Jak mówi nawróciła się po spotkaniu z Biblią. „Nie wiedziałam, jak to przeczytać. Byłam zbuntowaną nastolatką pytającą, kto tak naprawdę zna prawdę, kto naprawdę wie, co jest dobre, a co złe. Kiedy czytałam, po prostu wiedziałam, że to, co trzymam w rękach, to prawda i moje życie zmieniło się na zawsze.” „Byłam sama w tym pokoju, więc nikt mi nie mówił, czy to ta czy inna denominacja. Po prostu chcę Go naśladować. I to wszystko dla mnie zmieniło, ponieważ w tym momencie Jezus stał się moim Panem i Zbawicielem.”

Teraz Kathy wzywa wierzących i kościoły, aby zabrali głos i zdali sobie sprawę z tego samego. „Musimy obudzić nasze kościoły” – powiedziała. „Musimy się obudzić!”, oraz wyznała: „Jezus nie był taki, jak myślałam. Słuchałam wypowiedzi innych ludzi na temat tego, kim był i co mówi Biblia”.

Kathy Ireland w 1988 roku poślubiła lekarza Grega Olsena, z którym mają trójkę dzieci: Erika, Lily i Chloe. Małżeństwo uznaje za „przymierze z Bogiem”.

Zobacz wypowiedź Kathy Ireland, o tym jak aborcja rani kobiety:

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Najnowsze