Sudańska policja aresztowała chrześcijan, bo muzułmańskie dzieci polubiły ich piosenki

Sudańska policja
zdjęcie: unmultimedia.org

Sudańska policja aresztowała dwóch chrześcijan za to, iż dzieci muzułmańskiego sąsiada nauczyły się śpiewać ich piosenki.

Pastor Kabashi Idris oraz kaznodzieja Yacoub Ishakh zostali aresztowani przez sudańską policję za rzekome naruszenie porządku publicznego. Okazało się, że muzułmański sąsiad doniósł na wspomnianych chrześcijan, gdyż przez nich jego dzieci miały lubić śpiewać chrześcijańskie piosenki. W konsekwencji pojawiły się u niego obawy, iż jego dzieci z czasem mogą zostać chrześcijanami. Adwokat Kabashiego i Yacouba Shinbago Awad powiedział mediom, iż oskarżono ich za złamanie 77 artykułu Kodeksu Karnego. Po przesłuchaniu sudańska policja zwolniła ich tego samego dnia. Grożą im 3 miesiące pozbawienia wolności oraz grzywna finansowa. Ponadto istnieje możliwość zamknięcia kościoła, w którym działają.

Po zakończeniu islamistycznej dyktatury Omara al-Bashira sytuacja chrześcijan w Sudanie nieco się poprawiła. Ponad 90% mieszkańców tego państwa stanowią muzułmanie. Mimo zmian politycznych wyznawcy Jezusa nadal są tam silnie prześladowani i dyskryminowani. W najnowszym rankingu Open Doors Sudan pod względem prześladowań chrześcijan zajmuje 13. pozycję. Zachęcamy do modlitwy za prześladowany Kościół.

źródło: cbn.com

Podziel się artykułem ze znajomymi!

O co naprawdę walczą tzw. środowiska LGBT

środowiska LGBT
zdjęcie Wikipedia

Tzw. środowiska LGBT często mówią, że walczą o to by móc odwiedzać się w szpitalach, wspólnie się rozliczać z podatku itd. Jak jest naprawdę?

Po pierwsze trzeba mieć na uwadze, iż niektóre postulaty tęczowych aktywistów mają sens. Ludzie ci zwracają uwagę na to, że chcieliby mieć prawo odwiedzać się w szpitalach co faktycznie można by wprowadzić. Niemniej nie jest do tego potrzebna żadna prawna formalizacja ich związków. Ponadto twierdzą, iż w przeciwieństwie do małżeństw muszą płacić podatek od dziedziczenia po partnerze/partnerce. Tego typu kwestię da się łatwo załatwić likwidując dla wszystkich ten chory podatek.

Niektórzy z nich nie ukrywają, iż chcą adoptować dzieci. Jest to postulat bardzo niebezpieczny, gdyż dziecko powinno mieć wzorce męskie i żeńskie. Nie ukrywajmy, iż są np. zawody, gdzie ogólnie mężczyźni wypadają gorzej od kobiet. Takim przykładem może być kosmetyczka. Z kolei mężczyźni są lepsi w zawodach, gdzie trzeba wykazać się siłą np. w górnictwie. Nie ukrywajmy, iż mężczyźni i kobiety nie są tacy sami i pełnią inne role społeczne.

Realia pokazują, iż te środowiska realizują postulaty, o których głośno nie mówią. Przyjrzyjmy się przypadkom niektórych więzień w USA. Dziwną praktyką jaką zaczęto tam stosować to rozdawanie prezerwatyw w… kobiecych więzieniach. Mianowicie mężczyźni, którzy identyfikują się jako kobiety są zamykani w więzieniach dla kobiet. Takie rozwiązanie jest spełnieniem fantazji niejednego gwałciciela. Dla przykładu Chris Chan, który gwałcił swą schorowaną 79-letnią matkę został zamknięty w żeńskim zakładzie karnym.

Również w świecie sportu dochodzi do różnego rodzaju absurdów. Dla przykładu w MMA coraz więcej mężczyzn identyfikujących się jako kobiety bezproblemowo wygrywa z prawdziwymi kobietami. Przykładem tego są tacy „damscy bokserzy” jak Alana McLaughlin czy Fallon Fox. Iszac Hening i Lia Thomas identyfikujący się jako kobiety biją rekordy w pływaniu. Ciekawej prowokacji dokonał brytyjski raper Zuby. Stwierdził, iż w danej chwili jest kobietą po czym pobił kilka kobiecych rekordów w podnoszeniu ciężarów. Następnie stwierdził, iż znów jest mężczyzną.

Tzw. środowiska LGBT często mówią, iż walczą z tzw. „mową nienawiści”. Czym w praktyce to jest? W rzeczywistości walczą z wszelką krytyką swych środowisk wprowadzając cenzurę. Dziś np. w Kanadzie wystarczy homoseksualizm nazwać grzechem by mieć problemy prawne. Ciekawe, iż nie widzą problemu z hasłami zachęcającymi do palenia kościołów co nieraz tym środowiskom się zdarzało. W Polsce najlepszym tego przykładem jest Łukasz Stelmach. Walka z tzw. mową nienawiści może nieść za sobą poważną dezinformację. Jako przykład warto przyjrzeć się naukowcom z UNAIDS, którzy wezwali społeczeństwo, rządy oraz media do niedyskryminacyjnego informowania o zakażeniach małpią ospą. Ładnie to brzmi niemniej realia są takie, iż statystycznie tą chorobą zaraża się ogromna nadreprezentacja homoseksualnych mężczyzn. Innymi słowy nie powinno się mówić, iż ta choroba rozprzestrzenia się głównie w tym środowisku. Ciekawym przykładem tego jak rewolucja pożera własne dzieci jest norweska feministka Christina Ellingsen, która może trafić do więzienia za publiczne stwierdzenie, iż biologiczni mężczyźni nie mogą być lesbijkami.

Pamiętajmy też, iż aktywiści homoseksualni nie mówią w imieniu wszystkich homoseksualistów. Są homoseksualiści, którzy krytykują parady równości oraz postulaty tych środowisk. W naszym kraju przykładem tego są Waldemar Krysiak czy Michał Jakuboski. Tęczowych aktywistów oraz współczesne feministki należy postrzegać jako proletariat komunistyczny zastępujący proletariat wcześniejszy, którym mieli być chłopi i robotnicy. Niektórzy z nich mogą być tego nieświadomi, ale ich prawdziwym celem jest zniszczenie naszej cywilizacji.

Tzw. środowiska LGBT oburzają się gdy wspomina się o ideologii LGBT. Twierdzą, iż są ludźmi a nie ideologią. Swoją drogą tworząc ten neologizm udało im się umiejętnie zastąpić takie słowa jak zboczeńcy czy dewianci. Niemniej to, iż za nimi stoi konkretna ideologia jest widoczne gołym okiem. Czy znacie aktywistów LGBT, którzy są przeciwnikami Unii Europejskiej? Czy znacie aktywistów LGBT, którzy są za liberalizacją dostępu do broni? Może znacie działaczy z tych środowisk, którzy uważają, iż polska energetyka powinna opierać się na węglu? Czy znajdą się w Polsce tęczowi aktywiści, którzy nie popierają feministycznych haseł? Może znajdą się nieliczne wyjątki, ale generalnie te środowiska propagują skrajnie lewicowe postulaty, które z homoseksualizmem czy transseksualizmem nie mają nic wspólnego.

ZOBACZ TAKŻE:

PASTOR KIRKLEWSKI – CHRZEŚCIJAŃSTWO A HOMOSEKSUALIZM
DAMIAN DANIELAK – UPADEK JĘZYKA CHRZEŚCIJAN

Podziel się artykułem ze znajomymi!

„Protestancka moda” – specyficzny antyprotestancki utwór

Protestancka moda

Przeglądając Internet można trafić na różne treści. Naszemu portalowi zdarzyło się trafić na specyficzny utwór „Protestancka moda”.

Wykonawcą utworu jest Kool Koomple. W sieci można zetknąć się także z nazwą Kool Kumple Klan co zapewne ma parodiować Ku Klux Klan. Muzycznie przekształcane są (by nie powiedzieć parodiowane) utwory zespołów nacjonalistycznych. Zdecydowana większość to przerobione kawałki Honoru. Tego typu dzieł w sieci nie brakuje, gdzie np. utwór Honoru „Narodowy socjalizm” przekształcono w „Narodowy agraryzm” itp. Niemniej w tym przypadku mamy do czynienia z treściami związanymi z tradycjonalizmem katolickim. Trzeba przyznać, iż pod względem muzycznym reprezentowany jest dobry poziom. Postanowiliśmy zwrócić uwagę na utwór „Protestancka moda”.

Utwór ten to przeróbka piosenki zespołu Prawe skrzydło pt. „Narkomańska moda”. Jest on jednym z kilku utworów na albumie Gloria Dei (łac. Chwała Boga). Atakuje on sam protestantyzm i wpływy protestantyzmu jakim dziś ulega Kościół Katolicki. Póki co Kool Kumple nie planuje wydania albumu na żadnym fizycznym nośniku. Poniżej utwór i jego treść.

Protestancka moda

Pięćset lat temu było nie do pomyślenia
By ksiądz upubliczniał takie przemyślenia
Kiedyś szanowano swoich przełożonych przykaz
Teraz wszystko się zmieniło, atakują Watykan

Protestancka moda, trzeba jej położyć kres
Za zagubione dusze trzeba modlić się
Posłuchaj papieży i różaniec noś
Nie macie Sakramentów choć wierzycie w coś

Protestancka teologia zjada nowe rozumy
Niszczą Kościół mając to za powód do dumy
Coraz więcej młodzieży bierze się za ten syf
Stają się heretykami, myśląc, że to jest git

Protestancka moda, trzeba jej położyć kres
Za zagubione dusze trzeba modlić się
Posłuchaj papieży i różaniec noś
Nie macie Sakramentów choć wierzycie w coś

Turboemocjonalna propaganda w polskiej sieci
Aby mogły czytać wszystkie polskie dzieci
O tym, że kapłani są nam niepotrzebni
Że Eucharystia to symbol dla zabawy wiernych

Protestancka moda, trzeba jej położyć kres
Za zagubione dusze trzeba modlić się
Posłuchaj papieży i różaniec noś
Nie macie Sakramentów choć wierzycie w coś

W szkole, w autobusie, na osiedlu, w tramwaju
Ciągle mijam ludzi na charyzmatycznym haju
Kiedyś katolicy, antyklerykalni teraz
Prosta teologia do nich nie dociera

Trzeba im uświadomić, że są na manowcach
Że są pośród chrześcijan jako zagubiona owca
Wobec protestantów nie bądź obojętny
Na ich dusz nawrócenie Kościół czeka chętny

Protestancka moda, trzeba jej położyć kres
Za zagubione dusze trzeba modlić się
Posłuchaj papieży i różaniec noś
Nie macie Sakramentów choć wierzycie w coś

Komentarz redaktora Damiana Danielaka

Może byśmy słuchali papieży gdyby nie przeczyli sami sobie. W każdym razie utworu dobrze się słucha, szczególnie radę daje silny wokal. Wszystkie kawałki na albumie są dość udaną parodią zespołów wykonujących RAC. Podoba mi się, iż Autor szanuje swą wiarę i nie nie lubi kompromisów. Życzę Mu jak najlepszej relacji z żywym Bogiem i trwania w tym co biblijne. Przy okazji polecam posłuchać na Youtube co prywatnie sądzę o Soborze Watykańskim II.

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Naczelny rabin Moskwy opuścił Rosję

Naczelny rabin Moskwy
zdjęcie: orthodoxtimes.com

Naczelny rabin Moskwy – Pinchas Goldschmidt sprawujący tę funkcję od 1993 roku opuścił Rosję ze względu na presję by poparł atak Rosji.

O opuszczeniu Rosji przez rabina poinformowała na Twitterze dziennikarka New York Times’a, a prywatnie synowa rabina i jego żony – Avital Chizhik-Goldschmidt. Napisała, iż rabin wraz z żoną wyjechali z Moskwy dwa tygodnie po rosyjskim ataku na Ukrainę.

Miejscem, do którego się udali jest państwo Izrael. „Aktualnie przebywają na wygnaniu ze społeczności, którą kochali, budowali i w której wychowywali dzieci przez ponad 33 lata” – zaznaczyła. Ponadto zwróciła uwagę, że naczelny rabin Moskwy ze strony rosyjskich władz był poddawany naciskom aby poprzeć agresję na Ukrainę czego nie chciał zrobić.

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Kary dla protestantów w Meksyku za odmowę udziału w pogańskim święcie

Kary dla protestantów

Kary finansowe spotykają meksykańskich protestantów ze strony lokalnych władz. Są one naliczane z powodu nieuczestniczenia w katolicko-pogańskich świętach.

Od czterech lat protestanci z Kościoła Prezbiteriańskiego Alfa i Omega w Nueva las Tacitas w stanie Chiapas są przymuszani do uczestnictwa w katolicko-pogańskich obrzędach pod groźbą grzywny nakładaną przez przywódców wsi. 3 maja mieszkańcy regionu obchodzą święto Santa Cruz. Ma ono charakter synkretyczny tzn. łączy praktyki kościoła rzymsko-katolickiego i tamtejszych tradycje religii plemiennych. Wówczas odbywają się różnego rodzaju procesje, zabawy, tańce i spożywanie alkoholu.

W ostatnich latach sześć rodzin z kościoła prezbiteriańskiego karano za odmowę uczestnictwa w tych obchodach. W konsekwencji ukarani nie byli w stanie zapłacić kary pieniężnej w wysokości 300 meksykańskich peso (około 66 zł) na rodzinę. Ponadto w ostatnim roku ich kościół wzrósł liczebnie o 16 nowych rodzin, a mandat za brak uczestnictwa wzrósł do 500 meksykańskich peso (około 110 zł). Jeżeli rodzina nie dokona wpłaty władze wsi pozbawiają ją dostępu do wody. Co ważne niektóre z rodzin nie miały wody przez okres pięciu miesięcy do czasu zebrania wymaganej kwoty.

Pastor Miguel Gomez Perez potwierdził, iż lokalne władze posiadają listę nazwisk członków kościoła, którzy zostali finansowo ukarani. Nałożone opłaty są przeznaczane na finansowania zaopatrzenia na święto (w tym napojów alkoholowych). W podobnej sytuacji są protestanci na pozostałych obszarach południowego Meksyku. Czasem bywają wyrzucani ze swych domów lub są zatrzymywani przez miejscowych liderów.

Módlmy się za wiernych naukom Jezusa chrześcijan w Meksyku aby ponad wszystko mimo szantażów i gróźb trwali mocno w wierze. W Meksyku stale rośnie liczba ewangelicznie wierzących chrześcijan.

źródło: gpch.pl

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Zamordowano 50 osób w kościele w Nigerii

Zamordowano 50 osób w kościele w Nigerii
zdjęcie: voanews.com

Co najmniej 50 osób bestialsko zamordowano podczas mszy w kościele w stanie Ondo na południowym zachodzie Nigerii.

Nigeryjskie media poinformowały, iż terroryści otworzyli ogień do wiernych oraz zdetonowali ładunki wybuchowe w kościele św. Franciszka. Lekarz ze szpitala w mieście Owo poinformował o co najmniej 50 ofiarach śmiertelnych. Wśród ofiar są także kobiety i dzieci. Tożsamość i motywy sprawców zamachu nie zostały jak na razie ustalone.

Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari potępił zamach określając terrorystów osobami z piekła. Gubernator stanu Ondo Oluwarotimi Akeredolu skrócił swą podróż do stolicy kraju Abudży i wrócił na południowy zachód aby przeprowadzić dochodzenie w kwestii ataku.

W Nigerii często dochodzi do zamachów na tle religijnym dokonywanych przez muzułmanów. Często zdarzają się porwania i gwałty. Nieradko porywane kobiety są zmuszane do małżeństw z islamistami. Tu ogromną rolę odgrywa muzułmańska bojówka Boko Haram. Ponadto dochodzi do konfliktów między chrześcijańskimi rolnikami, a muzułmańskimi pasterzami Fulani. Nigeria jest mocno podzielona religijnie. Na północy dominuje islam, zaś na południu chrześcijaństwo.

W ostatnim rankingu Open Doors Nigeria po względem prześladowań chrześcijan zajmuje wysoką 7. pozycję. Zachęcamy do modlitwy za prześladowanych chrześcijan.

źródło: tvn24.pl

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Prawosławni przeciw współpracy z kobietami pastorami

Prawosławni przeciw współpracy z kobietami pastorami

Prawosławni duchowni wyrazili niechęć do działań ekumenicznych z kobietami ordynowanymi na pastorów w Kościele Ewangelicko-Augsburskim.

Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny wyraził swą niechęć wobec ordynacji kobiet na duchownych w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Arcybiskup Sawa zadeklarował w liście, iż Kościół Prawosławny nie będzie brać udziału w wydarzeniach ekumenicznych z kobietami – pastorami. Ponadto ich ordynacja nie jest przez niego uznawana.

24 maja w luterańskiej parafii Świętej Trójcy w Warszawie ordynowano na pastorów 9 diakonis. Były to pierwsze kobiety, które zostały pastorami w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.

Dodatkowo arcybiskup zadeklarował, iż „w przypadku nasilenia się problemu członkostwo Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Polskiej Radzie Ekumenicznej zostanie zawieszone”. Prawosławni chrześcijanie uważają, iż kobieta nie może być księdzem/pastorem.

źródło: deon.pl

Podziel się artykułem ze znajomymi!

239 ukraińskich parafii oderwało się od Patriarchatu Moskiewskiego

239 ukraińskich parafii oderwało się od Patriarchatu Moskiewskiego
zdjęcie: icds.ee

239 ukraińskich parafii prawosławnych podległych Patriarchatowi Moskiewskiemu zerwało z nim wchodząc do Prawosławnego Kościoła Ukrainy.

Dotychczas wiele parafii prawosławnych na Ukrainie podlegało pod Patriarchat Moskiewski, którym zarządza związany blisko z Putinem – Cyryl I. Tutaj z przyczyn politycznych pod koniec 2018 roku założono Kościół Prawosławny Ukrainy, który jest całkowicie niezależny od Moskwy. Warto zauważyć, że pod koniec sierpnia 2018 patriarcha Cyryl I udał się osobiście do Stambułu by nie dopuścić do przyznania autokefalii Kościołowi Ukraińskiemu. Ostatecznie mu się to nie udało mu się nie udało. W konsekwencji 15 października 2018 Rosyjski Kościół Prawosławny zerwał łączność eucharystyczną z Patriarchatem Konstantynopola i ten stan trwa nadal. Kościół Prawosławny Ukrainy uznawany jest za kanoniczny przez Patriarchat Konstantynopolitański, Patriarchat Aleksandryjski, Grecki Kościół Prawosławny i Cypryjski Kościół Prawosławny.

Od chwili otrzymania autokefalii 6 stycznia 2019 Patriarchat Moskiewski utracił ponad 800 parafii i klasztorów na rzecz Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Od początku wojny Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Moskiewskiego opuściło 239 parafii (stan na 18 maja 2022). Nawet jednej niedzieli 21 parafii na Ukrainie potrafiło podjąć taką decyzję. Wierni parafii mogą większością dwóch trzecich głosów zadecydować o jej przejściu do innego Kościoła.

Około 61 procent mieszkańców Ukrainy jest wyznawcami prawosławia. Zapewne z powodu popierania przez Cyryla I działań Putina masa ukraińskich parafii przyłączy się do niezależnego od Moskwy Prawosławnego Kościoła Ukrainy.

źródło: onet.pl

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Czy proroctwa Johna Paula Jacksona się wypełniają?

Proroctwa Johna Paula Jacksona
zdjęcie: screen filmu https://www.youtube.com/watch?v=0-rgNvRM760

Czy wygłoszone w 2011 roku zapowiedzi Johna Paula Jacksona dotyczące Polski wypełniają się obecnie na naszych oczach?

Słowo Boże ukazuje nam jak Bóg posługiwał się różnymi prorokami, którzy mieli do przekazania informacje konkretnym ludziom. Niektórzy twierdzą, że dary Ducha Świętego (w tym dar prorokowania) przeminęły. Niemniej kto doświadczył darów Ducha Świętego wie jak mylne jest to twierdzenie. Ludzie obdarzeni darami Ducha Świętego w tym daru prorokowania nadal działają.

Przyjrzyjmy się tutaj Johnowi Paulowi Jacksonowi. Człowiek ten dużo wcześniej zapowiedział nadejście epidemii (źródło). Być może chodziło o słynnego koronawirusa. Trafnie przepowiedział, iż Rosja będzie chciała przejąć kontrolę nad Ukrainą (źródło). Ponadto dodał, iż Federacja Rosyjska będzie mieć imperialne ciągoty mające na celu przywrócenie czegoś w rodzaju Związku Radzieckiego (choć może się to inaczej nazywać) (źródło). Jakby nie patrzeć Białoruś jest w objęciach Rosji, obecnie Putin próbuje przejąć Ukrainę, nawiązano bliską współpracę z Kazachstanem. Zapowiadał, iż po tym jak Mubarak przestanie być prezydentem Egiptu władzę przejmą terroryści (źródło). Z czasem przez Egipt w 2011 roku przeszła Arabska Wiosna, wskutek której Mubarak utracił władzę. Przy tym doszło do licznych ataków terrorystycznych i poważnych prześladowań chrześcijan. Ponadto często w swych wypowiedziach zapowiadał wzrastającą pozycję islamu (źródło). Wspomniał o narodach, które miały opuścić Unię Europejską (źródło). W 2020 roku Wielka Brytania opuściła ten twór. Zapowiadał zamieszki rasowe w USA (źródło). W konsekwencji po śmierci Georga Floyda ruch Black Lives Matter dokonał ogromnych dewastacji i kradzieży. Część proroctw nadal czeka na wypełnienie.

Co czeka Polskę?

Co takiego wspomniał o Polsce? W 2011 roku w programie „Na poddaszu” wspomniał m.in. o tym co ma czekać Polskę. Zwrócił uwagę, że Polska będzie mieć wpływ na Europę. Komentując to powiedział: „Powstaną siły, które spróbują to powstrzymać. Rosja będzie próbowała szantażować Polskę. Stanie się to za parę lat gdy ceny benzyny będą bardzo wysokie. Benzyna i ropa będą trudno dostępne. Ludzie będą stać w kolejkach po benzynę i nie będziemy mogli codziennie korzystać z samochodów. W tym kluczowym momencie Rosja powie: Jeśli nie wejdziecie z powrotem do nowego Związku Radzieckiego, który prawdopodobnie będzie nazywał się inaczej to przestaniemy sprzedawać wam ropę. Polacy będą musieli zdecydować czy zaufają Bogu wierząc, że im pomoże czy też ulegną wpływom Rosji.” Czy mamy do czynienia z początkiem tych wydarzeń? Wszak kurek z gazem został już Polsce przykręcony.

Dodatkowo powiedział: „Bóg będzie działał w sprawie Polski. On interesują się Polską. Udowodniliście, że macie w sobie bohaterską krew. Gdy inne kraje były bierne wy powstawaliście i będziecie musieli zrobić to po raz kolejny, ale tym razem nie będzie to tylko dla Polski, ale wpłynie to na całą Europę.” Na chwilę obecną można powiedzieć, iż Polska odgrywa ogromną rolę dla Litwy i Ukrainy. W przypadku Litwy udało nam się ich wspomóc chroniąc przed „przerzucaniem” nielegalnych imigrantów jakiego dokonywał Łukaszenka. Tu warto pamiętać, iż wielu z nich pragnęło dostać się nielegalnie do państw zachodnich. Teraz Polska wspiera naród Ukraiński w wojnie z Rosją. Czy Polska wpłynie jeszcze na inne państwa? Zobaczymy… W tym wszystkim Jackson zachęcał do modlitw by Polacy czuli głód Boga.

„Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!” 1Tes. 5:19-21

Poniżej nagranie z udziałem Johna Paula Jacksona, w którym m.in. wypowiada proroctwa dla Polski.

Podziel się artykułem ze znajomymi!

1/4 rodzin gotowa zapożyczyć się na komunię dziecka

Polacy dużo wydają na komunię
zdjęcie: malopolskie.naszemiasto.pl

1/4 rodzin w Polsce jest gotowa wziąć kredyt by zorganizować komunię dziecka – podaje Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Odkąd zniesiono obostrzenia związane z koronawirusem Polacy są skłonni organizować różne imprezy. Teraz zbliża się czas imprez komunijnych. 64% badanych chce aby ich pociecha miała bogatą oprawę imprezy, 24% nie odczuwa organizowania wystawnego przyjęcia. Z kolei 12% badanych podchodzi do tej sprawy z obojętnością. Warte uwagi jest również to, iż przy tym wszystkim mamy do czynienia z wysoką inflacją wynikającą głównie z rozdawnictwa partii rządzącej oraz wojny za wschodnią granicą.

Blisko połowa (47,5%) zapożyczających się rodziców po pieniądze uda się do banku. Ponad co czwarty zadłuży się u znajomych bądź rodziny. Podobny odsetek uda się do firmy pożyczkowej (22,5%). Jak widać zasada „zastaw się, a postaw się” nadal ma się dobrze wśród Polaków. Należy przy tym wszystkim pamiętać, że komunie w Polsce podobnie jak wesela się zwracają. Przy tym wszystkim wielu rodziców okrada swe pociechy z wręczanych pieniędzy.

Przy okazji przypominamy, iż katolickie rozumienie ostatniej wieczerzy mocno odbiega od Słowa Bożego. Jezus z pewnością nie jest obecny w sposób fizyczny. Na dowód tego przytaczamy wersety z Pisma Świętego:

„Wtedy jeśliby wam kto powiedział: „Oto tu jest Mesjasz” albo: „Tam”, nie wierzcie!” Mt. 24:23

„Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką.” Dz. 17:24

„Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba.” Dz 1:10-11

źródło: krd.pl

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Najnowsze