Strona główna Dzieje się Bergoglio: Jestem komunistą i Jezus też nim był

Bergoglio: Jestem komunistą i Jezus też nim był

Franciszek: Jestem komunistą
zdjęcie: lepantoin.org

Jorge Bergoglio zwany papieżem Franciszkiem w wywiadzie powiedział, że z socjologicznego puntu widzenia jest komunistą i był nim też Jezus.

Papież (antypapież?) Franciszek w wywiadzie, który ukazał się na stronie americamagazine.org odpowiedział jezuicie Mattowi Malone, że patrząc na Ewangelię w sposób socjologiczny jest komunistą i był nim też Jezus. Poniżej przetłumaczony na polski fragment wywiadu:

Matt Malone SJ: W USA są tacy, którzy interpretują twą krytykę kapitalizmu rynkowego jako krytykę Stanów Zjednoczonych. Są nawet tacy, którzy myślą, że możesz być socjalistą, nazywają cię komunistą lub marksistą. Ty oczywiście zawsze mówiłeś, iż idziesz za Ewangelią. Jak odpowiedzieć tym, którzy twierdzą, że to co Kościół i ty masz do powiedzenia na temat ekonomii nie jest ważne?

Jorge Bergoglio (Franciszek): Zawsze zadaję sobie pytanie skąd to określenie? Na przykład kiedy wracaliśmy samolotem z Irlandii głośno było o liście od amerykańskiego prałata, który mówił o mnie różne rzeczy. Staram się podążać za Ewangelią. Błogosławieństwa bardzo mnie oświecają, ale przede wszystkim norma, według której będziemy sądzeni: Mt 25. „Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Czy zatem Jezus jest komunistą? Stojący za tym problem, który słusznie poruszyłeś, to społeczno-polityczna redukcja przesłania Ewangelii. Jeśli patrzę na Ewangelię wyłącznie w sposób socjologiczny, to tak, jestem komunistą, podobnie jak Jezus. Za tymi Błogosławieństwami i 25 rozdziałem Ewangelii Mateusza kryje się przesłanie Jezusa. I to jest bycie chrześcijaninem. Komuniści ukradli część naszych chrześcijańskich wartości [śmiech]. Niektórzy zrobili z nich katastrofę.

Dalej w wywiadzie poruszony jest temat porozumienia Watykanu z rządem Chin, gdzie papież Franciszek wskazuje, że należy prowadzić dialog. Jako przykład podał politykę Watykanu wobec państw Europy Środkowej w czasie tzw. zimnej wojny. Całość wywiadu pod TYM linkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

PAPIEŻ FRANCISZEK PRZEPROSIŁ ZA UDERZENIE KOBIETY
PAPIEŻ FRANCISZEK KONSEKROWAŁ NA BISKUPA ZWOLENNIKA ABORCJI I ZWIĄZKÓW JEDNOPŁCIOWYCH
FRANCISZEK UHONOROWAŁ ZWOLENNICZKĘ ABORCJI
BERGOGLIO: HOMOSEKSUALIŚCI MAJĄ PRAWO BYĆ CZĘŚCIĄ RODZINY
BERGOGLIO: NAJBOGATSI POWINNI PŁACIĆ WYŻSZE PODATKI
ATAK FRANCISZKA NA RAJE PODATKOWE
HOPLOFOBIA FRANCISZKA
CZY FRANCISZEK CHCE ZNISZCZYĆ KOŚCIÓŁ KATOLICKI

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.